Назад
Назад
Детали
Зачувано
На залиха

Jaguar F-Pace

R-DYNAMIC SE D200 AWD AUTOMATIC MHEV

Спецификациите

Состојба Ново
Година 2023
Трансмисија Автоматски
Mотор Дизел, Mild hybrid (MHEV)
Запремина 1997 CC
Моќност 204 HP
Надворешност Eiger Grey
Внатрешност Vintage Tan leather seats

Oпрема

Дополнителна
 • Тркала

  • Reduced Section Steel Spare Wheel
  • All-season tyres
 • Внатрешност

  • Heated Steering Wheel
  • Illuminated Metal Treadplates with Brand-Name Script
 • Надворешност

  • Privacy glass
 • Погодност

  • Silver roof rails
 • Светла

  • Front Fog Lights
 • Седишта

  • Bright Exterior Pack
  • 40:20:40 folding rear seats with power recline and centre armrest
Стандардна
 • Надворешност

  • Gloss finish
  • Black Exterior Pack
  • Premium Black Pack
  • 18" Style 1021
  • 19" Style 5037, Gloss Black
  • 19" Style 5037
  • 19" Style 5103, Diamond Turned with Gloss Black contrast
  • 20" Style 5031, Diamond Turned with Gloss Grey contrast
  • 20" Style 5036
  • 20" Style 1067, 10 spoke, Gloss Black
  • 21" Style 5104, Diamond Turned with Satin Dark Grey contrast
  • 22" Style 1020, forged, Gloss Black with Satin Black inserts
  • 22" Style 1020, forged, Gloss Silver with contrast inserts
  • 21" Style 5105, Gloss Black
  • Standard roof
  • Fixed panoramic roof
  • Sliding panoramic roof
 • Светла

  • Premium LED headlights with signature DRL
  • Pixel LED headlights with signature DRL
  • Front fog lights
  • Headlight power wash
 • Перформанси

  • Unpainted brake calipers
  • Red Brake Calipers
 • Погодност

  • Silver roof rails
  • Manually adjustable steering column
 • Внатрешност

  • Perforated DuoLeather sport seats
  • Siena Tan perforated grained leather sport seats with Ebony/Siena Tan interior
  • Ebony Morzine headlining
  • Engine Spin Aluminium trim finisher
  • R-Dynamic branded leather steering wheel
 • Седишта

  • 12-way heated electric driver memory front seats with 2-way manual headrests
 • Информациски центар

  • Meridian™ Sound System

Опции за плаќање

Детали за претплата
  Претплата Лизинг Купување
Такси за патишта
Осигурување
Одобрение
Одржување и амортизација
Главна проверка
Пневматици
Заштита од обезвреднување

Одржување и амортизација

Пристапете до богатото портфолио на најновите возила на Jaguar.

FROMод € 2,600 / Месец/MO

Изберете некое од најновите возила од нашиот асортиман на модели - вклучувајќи целосно електрични и плаг-ин хибридни возила - знаејќи дека можете слободно да го паузирате Вашето барање и да го вратите возилото ако се сменат Вашите приоритети.

Слични возила

F-Pace 0
F-Pace 1
F-Pace 2
F-Pace 3
F-Pace 4
F-Pace 5
F-Pace 6
На залиха

Jaguar F-Pace

2023
Дизел, Mild hybrid (MHEV)
Portofino Blue
D200 AWD AUTOMATIC MHEV
17564495
204 HP
1998 CC
Купување
€ 89,800 € 91,920
Претплата
од € 2,600 / Месец
На залиха

Jaguar F-Pace

R-DYNAMIC SE D200 AWD AUTOMATIC MHEV

Спецификациите

Состојба Ново
Година 2023
Трансмисија Автоматски
Mотор Дизел, Mild hybrid (MHEV)
Запремина 1997 CC
Моќност 204 HP
Надворешност Eiger Grey
Внатрешност Vintage Tan leather seats
Следни чекори

Опции за плаќање

Следни чекори
Претплата
од € 2,600 / Месец