JAGUAR F-TYPE

Карактер исполнет со страст.
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
Достапни возила: 1
Jaguar F-Type
R-Dynamic AWD 450 5000cc 2021
2021 new Jaguar F-Type Bluefire AWD 450 R-Dynamic
КИЛОМЕТРИ
km
МОТОР
Дизел
МОЌНОСТ
450 kw
ЦЕНА
€ 162,000
ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕТАЛИ

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

ДИЗАЈН

ДИЗАЈН

F‑TYPE според дизајнот е Jaguar во неговата најспортска форма — жилав и елегантен од секој агол.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ДИЗАЈНОТ
PERFORMANCE

PERFORMANCE

Моќност и агилност со вистинско педигре. Неговите најсовремени системи за возење нудат незаборавно доживување.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Системот за информации и забава на Jaguar беспрекорно ве поврзува со надворешниот свет.
ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА-ВО-АВТОМОБИЛ

ДИЗАЈН

кликнете за да комуницирате

КАРАКТЕРИСТИКИ

ДИЗАЈН ШТО БЛЕСКА

ДИЗАЈН ШТО БЛЕСКА

Највиткиот модел во палетата на Jaguar, со впечатливи нови светла за дневно возење DRL со „Ј“ потпис видливи оддалеку и што го засилуваат неговиот агресивен став.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ДИЗАЈНОТ
ВОЗБУДЛИВИ ПЕРФОРМАНСИ

ВОЗБУДЛИВИ ПЕРФОРМАНСИ

Моќен 5.0-литарски V8 575PS мотор. Забрзувањето е експлозивно и прогресивно. Реакцијата е моментална.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
ЗАБАВА ПО ВАШ ВКУС

ЗАБАВА ПО ВАШ ВКУС

Сѐ што ви треба ви е на дофат на раката. Навигација, музика, телефон и многу други системи. Интуитивниот интерфејс на Touch Pro ви овозможува редовно да се информирате.
ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА-ВО-АВТОМОБИЛ
НОЖНИ КОМАНДИ ЗА БЕСПРЕКОРНА ДОВЕРБА

НОЖНИ КОМАНДИ ЗА БЕСПРЕКОРНА ДОВЕРБА

Системот Итно кочење користи предни камери со брза реакција и помага во спречувањето судари.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ БЕЗБЕДНОСТА И ПРАКТИЧНОСТА

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ JAGUAR F-TYPE

Нема погрешна одлука кога го бирате Вашиот F-TYPE. Понудата на модели, меѓу коишто е и новиот F-TYPE R-Dynamic Black е проширена со варијантите Convertible или Coupé како вистински избор за Вас.

JAGUAR F-TYPE COUPÉ

JAGUAR F-TYPE COUPÉ

Изборот е Ваш. Од перфектниот дизајн на Jaguar F-TYPE Coupé…
JAGUAR F-TYPE CONVERTIBLE

JAGUAR F-TYPE CONVERTIBLE

…до слободата што ја нуди варијантата Convertible, сигурно ќе го пронајдете вистинскиот F‑TYPE за Вас.
JAGUAR F-TYPE R-DYNAMIC BLACK​

JAGUAR F-TYPE R-DYNAMIC BLACK​

Искусете го F-TYPE на сосема нов начин. Достапен како Coupé или Convertible.

ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

Дефинирајте го вашиот F-TYPE со внесување на вашиот карактер во него. Персонализирајте го со помош на широката палета од опции и додатоци, од уред за безжично полнење до осветлени знаци.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со вашиот локален продавач или конфигурирајте го вашето возило на интернет.

Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.