ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧЕН JAGUAR I‑PACE

ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧЕН JAGUAR I‑PACE

Извонредниот целосно електричен SUV со високи перформанси. Простран, со прекрасни детали и беспрекорно интегрирана технологија.
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

ИЗВОНРЕДНИОТ ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧЕН SUV СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ

Добитник на наградите Светски автомобил на годината, Светски дизајн на автомобил на годината и Светски зелен автомобил*. Дизајниран како електричен автомобил наспроти конвенциите за ЕВ, Jaguar I-PACE е еден од најпосакуваните автомобили.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ВОЗИЛА

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Елегантен и аеродинамичен. Впечатливиот резултат на ДНК на Jaguar, тркачката технологија од ФИА Формула Е и современиот британски дизајн.

КЛИКНЕТЕ ЗА ДА КОМУНИЦИРАТЕ

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

I‑PACE креира нова слика за класичната рамнотежа што ја нуди Jaguar - фокус кон спортски автомобил и луксузна мајсторска изработка што создава пространа кабина со прекрасно интегрирана технологија.

Кликнете за комуникација

ЛУКСУЗНО ДОЖИВУВАЊЕ

Низ целата внатрешност се забележуваат прекрасни, рачно изработени детали што ја потврдуваат луксузната атмосфера во кабината. Богатите, компактни завршни елементи се насекаде околу Вас, а финото двојно порабување во контрастна боја ја збогатува софистицираноста. Ноќе, острата бела светлина ги нагласува прекрасните детали.

ТИВКА ПРЕФИНЕТОСТ

Кабината е засолниште од надворешниот свет. За извонредна префинетост се грижи софистицираната изолација на моторот што го придушува звукот, додека остриот надворешен дизајн ја минимизира бучавата од ветрот.

ПРОСТРАНА ВНАТРЕШНОСТ

Целосно електричната платформа на I-PACE му овозможи на тимот за дизајн на Jaguar да ја комбинира луксузната мајсторска изработка со обилниот простор во внатрешноста на автомобилот.

СЕДИШТА

Комфорот и ергономијата се важни колку и просторот. Вашиот I-PACE е достапен со седиштата Sport или Performance, со богата понуда на материјали и бои.

ВОЗБУДЛИВ ЗА ВОЗЕЊЕ, ЕДНОСТАВЕН ЗА ОДРЖУВАЊЕ

Искусете ги одушевувачките перформанси на Jaguar со придобивките и безгрижноста што ги нуди нултата емисија на издувни гсови.

ПРАКТИЧНО И<br> ЕФТИНО

ПРАКТИЧНО И
ЕФТИНО

Дизајниран според Вас, не според технологијата. Задоволството во возењето на Jaguar совршено се комбинира со погодноста и придобивките од полнењето во домашни услови.
АВТОНОМИЈА ДО 470 KM<sup>††</sup> КАКО ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО

АВТОНОМИЈА ДО 470 KM†† КАКО ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО

Jaguar I-PACE има потврдена автономија од 470km†† според WLTP. Искористете го нашиот Калкулатор за автономија за да ја процените Вашата автономија во реални услови на возење и откријте како да го максимирате растојанието за возење на Вашето електрично возило.
АВТОНОМИЈА ДО 127KM ЗА 15 МИНУТИ**

АВТОНОМИЈА ДО 127KM ЗА 15 МИНУТИ**

Целосно полнење во домашни услови најдобро е да се изведе преку ноќ. Додека се одморате, Вашиот I-PACE се полни за да се подготви за утрото што следи. А, кога е потребно, надвор од дома можете да користите брзо полнење.
МАЛИ ТРОШОЦИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ И СТИМУЛАЦИИ

МАЛИ ТРОШОЦИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ И СТИМУЛАЦИИ

Може да се достапни даночни олеснувања, субвенции, ниски трошоци за гориво и одржување, како и други стимулации. За подетални информации во врска со оваа проблематика погледнете ги веб-локациите на државните и локалните власти.
ГАРАНЦИЈА: 8 ГОДИНИ ИЛИ 160.000KM

ГАРАНЦИЈА: 8 ГОДИНИ ИЛИ 160.000KM

Батеријата на I‑PACE е дизајнирана за долг работен век и ги поддржува продолжените периоди со непрекината максимална моќност. Оваа батерија доаѓа со гаранција од 8 години и е дизајнирана да го надмине работниот век на автомобилот.

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ЕЛЕКТРИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ

ЕЛЕКТРИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ

I‑PACE е вистински автомобил за возачот. Неговите електромотори и скоро совршената распределба на тежината развиваат и испорачуваат инстантен вртежен момент од 696Nm и агилност како на спортски автомобил.
ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Нашиот систем за информации и забава, Pivi Pro1, дава краток преглед на сите главни информации. Овој систем е инспириран од Вашиот паметен телефон и е интуитивен како него.
ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

I-PACE е дизајниран за оптимална безбедност. Овој автомобил има бројни системи за помош на возачот што се грижат за Ваша заштита и за заштита на Вашите сопатници.

ИЗБРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Понуда на модели што одговараат на Вашите потреби, меѓу другите и моделот I-PACE Black.

I-PACE S

I-PACE S

 • ЛЕД фарови
 • Тркала Style 1022 од 18"
 • Спортски седишта од вештачка кожа Luxtec
 • Кожен волан
 • Пакет Online со функцијата План за податоци2
I-PACE SE

I-PACE SE

 • Премиум ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL
 • Тркала Style 6007 од 20"
 • Спортски седишта од два типа на кожа
 • Крајна врата со електромоторен погон
 • Ретровизори на вратите со греење, електрика, електромоторно затворање, мемориска функција и приодни светла, ретровизорот за возачот има и автоматско придушување
I-PACE HSE

I-PACE HSE

 • Матрикс ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL
 • Тркала Style 5068 од 20", завршна обработка со дијамант во контрастна сјајна темносива боја
 • Спортски седишта од кожата Windsor
 • Предни седишта со поместување во 16 насоки, греење, ладење и електрика, мемориска функција на седиштето за возачот
 • Аудио систем MeridianTM 3D Surround со опкружувачки звук
I-PACE BLACK

I-PACE BLACK

 • Фиксен панорамски покрив
 • Затемнето стакло
 • Пакет Black Exterior
 • Тркала Style 5068 од 20", во сјајна црна боја
 • Седишта, внатрешност и тапацир на таванот во темнокафената нијанса Ebony

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

Целосно електричен SUV со високи перформанси.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ ДЕТАЛИ
МОДЕЛИ НА JAGUAR I-PACE

МОДЕЛИ НА JAGUAR I-PACE

Погледнете ја целата серија на модели.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ ДЕТАЛИ
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги фактите и бројките.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

Персонализирајте го Вашиот Jaguar I-PACE.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОПЦИИТЕ И ДОДАТОЦИТЕ

††Погледнете ги WLTP вредностите.
Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.

Наградите Светски автомобил на годината, Светски дизајн на автомобил на годината и Светски зелен автомобил се добиени во 2019 година.
*Со помош на брз полнач со еднонасочна струја - DC со моќност од 100kW. Времето потребно за полнење на батеријата зависи од многу фактори, вклучувајќи ги но не ограничувајќи се на следните фактори: староста, температурата и постоечкиот степен на енергетско напојување на батеријата; опремата што се користи и времетраењето на полнењето.

1Системот Поврзана навигација ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Jaguar.
2Може да се применува политика за фер користење. Вклучува претплата од 1 година што може да се продолжи по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Jaguar.

Батеријата на I-PACE со капацитет од 90kWh има гаранција од 8 години или 160.000km (100.000 миљи) (кој било услов што ќе се исполни прв). Таа е откуплива во случај на каков било фабрички дефект или ако овластен продавач на Jaguar измери дека состојбата на батеријата паднала под 70 проценти од нејзината идеална состојба.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем), или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со Вашиот локален продавач или конфигурирајте го Вашето возило онлајн.

Имајте во предвид дека стандардните карактеристики може да бидат заменети кога избирате алтернативно ниво на опрема. Исто така, стандардните карактеристики може да се разликуваат во зависност од земјата на купување, од варијантата на моторот и трансмисијата.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот локален продавач на Jaguar за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Одредени функции доаѓаат со претплата што ќе бара подоцнежно обновување по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции.

Meridian е регистрирана трговска марка на Meridian Audio Ltd. Trifield и уредот three fields е трговска марка на Trifield Productions Ltd.