SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

Луксузот, перформансите и технологијата се издигнуваат на највисокото ниво за да се создадат уникатни Jaguar автомобили.

​Чудесни перформанси, ненадминат луксуз и најсовремена технологија.
Одделението Special Vehicle Operations го демонстрира најдоброто од Jaguar преку низа од ексклузивни halo-модели што го носат знакот SV, колекционерски изданија во ограничена серија и проекти со уникатни инженерски решенија.​

F‑PACE SVR

F‑PACE SVR

SUV со врвни перформанси.
XE SV PROJECT 8

XE SV PROJECT 8

Најекстремната изведба на Jaguar досега ја напаѓа патеката Нирбургринг Нордшлајфе.

НАШИТЕ ПОГОНИ

SVO се наоѓа во нашиот сосема нов технички центар, вреден 20 милиони фунти, во Ворикшир (Warwickshire), Англија. Овој капацитет за специјално производство е центар за совршенство на Jaguar Land Rover и е дом на тим од 200 специјалисти за автомобили. Во централата на SVO со површина од 20.000m2 има повеќе од 40 инженерски оддели за испитување и постројка за бојадисување од светска класа.