JAGUAR F‑PACE

JAGUAR F‑PACE

Нашиот луксузен SUV со високи перформанси ги соединува наградуваниот дизајн, ефикасноста на Jaguar и интуитивните технологии за да Ви понуди несекојдневно чувство при секое патување. Сега е достапен и како плаг-ин хибрид.
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ ИСТРАЖЕТЕ ЗА ПЛАГ-ИН ХИБРИД ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
Достапни возила: 3
Jaguar F-Pace
PREMIUM EDITION D200 AWD AUTOMATIC MHEV 1998cc 2023
2023 new Jaguar F-Pace Petrolix Blue D200 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
204 kw
Цена
€ 88,900
Погледнете детали
Jaguar F-Pace
PREMIUM EDITION D200 AWD AUTOMATIC MHEV 1998cc 2023
2023 new Jaguar F-Pace Santorini Black D200 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
204 kw
Цена
€ 73,900
Погледнете детали
Jaguar F-Pace
PREMIUM EDITION D200 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2022
2022 new Jaguar F-Pace Eiger Grey D200 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
204 kw
Цена
€ 73,900
Погледнете детали

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Едноделната хауба, подлабоката украсна маска, двојните фарови со „Ј“ потпис и пошироките отвори за воздух го збогатуваат динамичниот став на Jaguar F-PACE.

Кликнете за комуникација

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Го земавме во предвид секој детаљ од внатрешноста за да создадеме катче за релаксација за Вас и Вашите сопатници.

Кликнете за комуникација
СЕДИШТА

СЕДИШТА

За седиштата од кожата Windsor во F‑PACE е достапно опционално прошивање или перфорирање во ромбоидни форми, а седиштата Performance од кожата Windsor во F‑PACE R-Dynamic се карактеризираат со перфорирање во стилот Monogram. Седиштата можат дополнително да се унапредат и со масажер.
КОМБИНАЦИИ ОД БОИ

КОМБИНАЦИИ ОД БОИ

Внатрешноста го содржи најдоброто од британската мајсторска изработка. Декоративните површини се обложени со двослојна кожа или кожа во разни комбинации од бои, а понудени се и бројни впечатливи завршни детали.
ДЕТАЛИ ВО ВНАТРЕШНОСТА

ДЕТАЛИ ВО ВНАТРЕШНОСТА

Нашата преокупација со современ луксуз може да се види дури и на елементите за контрола на температурата, со декоративна гравура на завршната обработка Noble Chrome.

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ПЕРФОРМАНСИ

ПЕРФОРМАНСИ

Со перформансите на Jaguar што му се во крвта, Jaguar F‑PACE нуди подобрена, спортска управливост со помала потрошувачка на гориво. Искусете возбудливо возење со некој од понудените погонски системи, со Plug-in Hybrid што обезбедува уште помала потрошувачка на гориво и пониска емисија на CO2.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ФИЛМОТ
ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Во срцето на внатрешноста на F‑PACE се наоѓа системот за информации и забава Pivi Pro1. Сега, преку екранот на допир или преку Amazon Alexa можете брзо да се поврзете со најчесто користените функции. Екранот на допир од 11,4“ има интуитивен интерфјес што е сличен на интерфејсот на паметен телефон со редизајнирана навигација и онлајн пребарување.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ФИЛМОТ
ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

Jaguar F-PACE има корисен багажен простор од 1.842[2] литри што е водечки во класата и во него може да се смести сѐ што е потребно за викенд авантурите. Уживајте и во дополнителната доверба во Вашето возење со бројните интелигентни безбедносни функции што се грижат за безбедноста на сите патници во возилото.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Изберете ја Вашата совршена комбинација од перформанси, стил и практичност.

F-PACE

F-PACE

• 18"-ни тркала од легура
• Премиум ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL
• Седишта од вештачка кожа Luxtec
• Pivi со екран на допир од 11,4"
F-PACE S

F-PACE S

• 19"-ни тркала од легура
• Ретровизори на вратите со греење, електрика, електромоторно затворање и приодни светла, ретровизорот за возачот има и автоматско придушување
• Седишта од двослојна кожа со перфорации во ромбоидни форми и втиснатиот знак на јагуарот во скок (заштитен знак на Jaguar)
• Pivi Pro1 со екран на допир од 11,4” и пакет Online3
F-PACE SE

F-PACE SE

• 20"-ни тркала од легура
• Трепкачи за правец со анимација и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• Премиум осветлување во кабината во 30 бои
• Аудио систем MeridianTM
F-PACE R-DYNAMIC S

F-PACE R-DYNAMIC S

• 19"-ни тркала од легура
• Опремата за каросерија во стилот R-Dynamic се состои од декоративни странични елементи на вратите, декоративни елементи на украсната маска и одбојникот и влошки во одбојникот
• Седишта Sport од двослојна кожа со перфорирање во стилот Grid и втиснатиот знак на јагуарот во скок (заштитен знак на Jaguar)
• Pivi Pro1 со екран на допир од 11,4” и пакет Online3
F-PACE R-DYNAMIC SE

F-PACE R-DYNAMIC SE

• 20"-ни тркала од легура
• Трепкачи за правец со анимација и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• Премиум осветлување во кабината во 30 бои
• Аудио систем MeridianTM
F-PACE R-DYNAMIC HSE

F-PACE R-DYNAMIC HSE

• 21"-ни тркала од легура
• Матиран фурнир со завршна обработка во стилот Charcoal Ash
• Предни седишта со електрично поместување во 16 насоки, вентилација, масажер, мемориска функција и наслони за глава со рачно поместување во 2 насоки
F-PACE R-DYNAMIC BLACK

F-PACE R-DYNAMIC BLACK

• 20"-ни тркала од легура
• Пакет Black Exterior, шини на покривот во сјајна црна боја и куќишта на ретровизорите во сјајна црна боја
• Фиксен панорамски покрив
• Матиран фурнир со завршна обработка во стилот Charcoal Ash
• Тапацир на таванот во бојата Ebony Morzine
• Премиум осветлување во кабината во 30 бои
F-PACE 300 И 400 SPORT

F-PACE 300 И 400 SPORT

• 21"-ни тркала од легура
• Мотори D300 или P400 i6 со знакот 300 SPORT или 400 SPORT
• Пакет Black Exterior и шини на покривот во сјајна црна боја
• Седишта Performance од кожата Windsor со перфорарирање во стилот Monogram
• Тапацир на таванот од антилоп материјал во црната нијанса Ebony
• Осветлени метални плочки на праговите со натпис Jaguar
• Аудио систем MeridianTM
F-PACE SVR

F-PACE SVR

• 21"-ни тркала од легура со завршна обработка со дијамант
• Мотор P550 V8
• Опремата за каросерија во стилот SVR што вклучува преден одбојник SVR, декоративни странични елементи на вратите во стилот SVR во боја на каросеријата со завршни детали во матирана сива боја и заден одбојник SVR во матирана сива боја
• Седишта Performance од антилоп материјал и кожата Windsor со втиснат знак SVR во наслоните за глава

F-PACE PLUG-IN HYBRID

Перформансите со брза реакција во коишто возачите на Jaguar секогаш уживале сега се достапни со нулта емисија на издувни гасови при автономија од 53km††. Електрифицираниот свет на Jaguar ве чека.

F-PACE SVR

F-PACE SVR е моќен и практичен луксузен SUV дизајниран за унапредени перформанси.

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

МОДЕЛИ НА JAGUAR F-PACE

МОДЕЛИ НА JAGUAR F-PACE

Тука можете да ја видите целата серија на модели.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ МОДЕЛИТЕ
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Истражете ги подобрените детали.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
ГАЛЕРИЈА

ГАЛЕРИЈА

Строгата грижа за секој детаљ отсекогаш била основа на нашите возила. Jaguar F-PACE. Уживање во секој детаљ.
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА

Погледнете ги WLTP вредностите
Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.

1Системот Поврзана навигација ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Jaguar.
2Воден волумен е индустрискиот стандард, чијашто вредност се добива кога багажниот простор ќе се наполни со течност. Волуменот се мери до таванот. Конфигурацијата и вкупниот волумен на багажниот простор се менуваат во зависност од спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) и пазарот и дали возилото е опремено со резервно тркало со нормална димензија или со тенко резервно тркало.
3Може да се применува политика за фер користење. Вклучува претплата од 1 година што може да се продолжи по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Jaguar.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) и пазарот, или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со Вашиот локален продавач или конфигурирајте го Вашето возило онлајн.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот продавач на Jaguar за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Одредени функции доаѓаат со претплата што ќе бара подоцнежно обновување по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции. Amazon, Alexa и сите поврзани лого знаци се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите филијали. Одредени функции на Alexa зависат од технологијата паметен дом. За да користите Amazon Alexa треба да имате Amazon сметка.

MeridianTM е регистрирана трговска марка на Meridian Audio Ltd. Trifield и уредот three fields е трговска марка на Trifield Productions Ltd.
Apple CarPlay е трговска марка на Apple Inc. Може да се применуваат условите за користење за крајниот корисник на Apple Inc.
Android Auto е трговска марка Google LLC.