JAGUAR XE

JAGUAR XE

Спортскиот седан редефиниран.
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
Достапни возила: 1
Jaguar XE
SE D200 RWD AUTOMATIC MHEV 1996cc 2022
2022 new Jaguar XE Bluefire Blue D200 RWD AUTOMATIC MHEV SE
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
204 kw
Цена
€ 63,100
Погледнете детали

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Мускулестиот став на Jaguar XE ја нагласува неговата стилска појава и оправдано ги привлекува погледите.

Кликнете за комуникација

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Луксузна внатрешност креирана околу Вас и Вашите сопатници.

Кликнете за комуникација
КОМФОР ЗА ПАТНИЦИТЕ

КОМФОР ЗА ПАТНИЦИТЕ

Внатрешноста во стил на кокпит нуди извонредно ниво на комфор. Уживајте во надградените удобни седишта од двослојна кожа, или изберете го раскошот на кожата Windsor.
ПРЕМИУМ ОСВЕТЛУВАЊЕ ВО КАБИНАТА

ПРЕМИУМ ОСВЕТЛУВАЊЕ ВО КАБИНАТА

Функцијата Премиум осветлување во кабината Ви дава целосна контрола на амбиентот во Вашиот Jaguar XE и Ви нуди разни бои за да ја поставите совршената атмосфера.
ДИЗАЈНЕРСКИ ДЕТАЛИ

ДИЗАЈНЕРСКИ ДЕТАЛИ

Елементите Jaguar SportShift Selector, JaguarDrive Control и подигнатата централна конзола се олицетворение на спортскиот дух на Jaguar XE.

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ПЕРФОРМАНСИ

ПЕРФОРМАНСИ

Jaguar XE е познат по својата динамична управливост којашто сега е подобрена со најсовремени технологии за возење и напредни карактеристики. Подгответе се за возбудливо возење.
ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Интуитивниот систем за информации и забава Pivi нуди група на едноставни и погодни технологии коишто Ви се на располагање во внатрешноста на Вашиот Jaguar XE.
ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

Системите за помош на возачот Ви овозможуваат поедноставни и побезбедни патувања, а во флексибилниот багажен простор може да се смести сѐ што Ви е потребно.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Пронајдете ја Вашата рамнотежа од ефикасност, перформанси и луксуз со серијата модели XE на Jaguar.

XE S

XE S

• 18"-ни тркала од легура
• Премиум ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• Предни седишта од перфорирана двослојна кожа и електрично поместување во 12 насоки со наслони за глава со рачно поместување во 2 насоки
• Екран на допир од 10” со систем за информации и забава Pivi
• Безжично Apple CarPlay®1 и Android AutoTM2
XE R-DYNAMIC S

XE R-DYNAMIC S

• 18"-ни тркала од легура
• Знаци R-Dynamic
• Премиум ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL и Помош за автоматски долги светла (AHBA) • Предни седишта од перфорирана двослојна кожа и електрично поместување во 12 насоки со наслони за глава со рачно поместување во 2 насоки со контрастно порабување
• Безжично Apple CarPlay®1 и Android AutoTM2
XE R-DYNAMIC SE

XE R-DYNAMIC SE

• 18"-ни тркала од легура
• Ретровизори на вратите со греење, електрика, електромоторно затворање, мемориска функција и приодни светла, ретровизорот за возачот има и автоматско придушување
• Внатрешен ретровизор со автоматско придушување
• Екран на допир од 10” со системот за информации и забава Pivi Pro3
• Аудио систем Meridian™
XE R-DYNAMIC HSE

XE R-DYNAMIC HSE

• 19”-ни тркала од легура
• Фурнир во сјајна сива боја со завршна обработка Figured Ebony
• Предни спортски седишта од перфорирана кожа Windsor со електрично поместување во 16 насоки, мемориска функција на седиштето за возачот, наслони за глава со рачно поместување во 2 насоки
• Матрикс ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL
• Аудио систем Meridian™
XE R-DYNAMIC BLACK

XE R-DYNAMIC BLACK

• 19”-ни тркала од легура
• Украсна маска во сјајна црна боја со порабување во сјајна црна боја, странични отвори за воздух и порабување на прозорците во сјајна црна боја
• Уникатни црни странични прагови и куќишта на ретровизорите
• Премиум осветлување во кабината
• Аудио систем MeridianTM
XE 300 SPORT

XE 300 SPORT

• 20”-ни тркала од легура
• Знаци 300 sport
• Предни спортски седишта од перфорирана двослојна кожа со греење, електрично поместување во 12 насоки, мемориска функција на седиштето за возачот, наслони за глава со рачно поместување во 2 насоки
• Пакет Black Exterior и црн контрастен покрив
• Спојлер на крајната врата

JAGUAR XE 300 SPORT

Комплетен пакет. Восхитувачки перформанси и бескомпромисен стил.

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

МОДЕЛИ НА JAGUAR XE

МОДЕЛИ НА JAGUAR XE

Погледнете ја целата серија на модели.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ МОДЕЛИТЕ
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги фактите и бројките.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
ГАЛЕРИЈА

ГАЛЕРИЈА

Погледнете ги сликите со Jaguar XE.
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА

††Погледнете ги WLTP вредностите.
Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, поставените тркала и вградените додатоци.


1 Вашиот автомобил е подготвен за Apple CarPlay. Услугите што се нудат преку Apple CarPlay зависат од достапноста на функцијата во Вашата земја. За подетални информации погледнете на https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay.

2 Вашиот автомобил е подготвен за Android Auto. Услугите што се нудат преку Android Auto зависат од достапноста на функцијата во Вашата земја. За подетални информации погледнете на https://www.android.com/auto/.

3 Системот Поврзана навигација ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Jaguar.


Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) и пазарот, или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со Вашиот локален продавач или конфигурирајте го Вашето возило онлајн.


Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.


Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот локален продавач на Jaguar за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Одредени функции доаѓаат со претплата што ќе бара подоцнежно обновување по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции.​ Amazon, Alexa и сите поврзани лого знаци се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите филијали. Одредени функции на Alexa зависат од технологијата паметен дом. За да користите Amazon Alexa треба да имате Amazon сметка.


Meridian е регистрирана трговска марка на Meridian Audio Ltd. Trifield и уредот three fields е трговска марка на Trifield Productions Ltd.

Apple CarPlay е трговска марка на Apple Inc. Може да се применуваат условите за користење за крајниот корисник на Apple Inc.

Android Auto е трговска марка Google LLC.