JAGUAR E‑PACE

E‑PACE е првиот компактен SUV на Jaguar. Уникатна комбинација на стил, агилност и динамично возење. Достапен е и како плаг-ин хибрид. 
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ ИСТРАЖЕТЕ ЗА ПЛАГ-ИН ХИБРИД ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
Достапни возила: 6
Jaguar E-Pace
SE D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2023
2023 new Jaguar E-Pace Caldera Red D165 AWD AUTOMATIC MHEV SE
КИЛОМЕТРИ
km
МОТОР
Дизел Mild hybrid (MHEV)
МОЌНОСТ
165 kw
ЦЕНА
€ 72,090
ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕТАЛИ
Jaguar E-Pace
SE D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2023
2023 new Jaguar E-Pace Fuji White D165 AWD AUTOMATIC MHEV SE
КИЛОМЕТРИ
km
МОТОР
Дизел Mild hybrid (MHEV)
МОЌНОСТ
165 kw
ЦЕНА
€ 70,460
ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕТАЛИ
Jaguar E-Pace
SE D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2023
2023 new Jaguar E-Pace Bluefire Blue D165 AWD AUTOMATIC MHEV SE
КИЛОМЕТРИ
km
МОТОР
Дизел Mild hybrid (MHEV)
МОЌНОСТ
165 kw
ЦЕНА
€ 71,250
ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕТАЛИ
Jaguar E-Pace
SE D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2023
2023 new Jaguar E-Pace Hakuba Silver D165 AWD AUTOMATIC MHEV SE
КИЛОМЕТРИ
km
МОТОР
Дизел Mild hybrid (MHEV)
МОЌНОСТ
165 kw
ЦЕНА
€ 71,250
ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕТАЛИ

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Совршена мешавина на спортски дизајн и практичност на еден SUV. Со смели дизајнерски детали, од страничните отвори за воздух до украсната маска. 

Кликнете за комуникација

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Внатрешноста на E‑PACE е фокусирана кон дизајнот. Сите елементи имаат специфична намена и стил и зрачат со префинетост. 

СЕЛЕКТОР НА МЕНУВАЧОТ

СЕЛЕКТОР НА МЕНУВАЧОТ

За да ја активирате автоматската трансмисија користете го преклопникот што се карактеризира со современо порабување во стилот на топче за крикет. Ако повеќе Ви „лежи“ рачното менување на степените на пренос, тогаш хромираните лопатки поставени на воланот ќе Ви овозможат беспрекорно изведување на оваа операција.
ДЕТАЛИ ВО ВНАТРЕШНОСТА

ДЕТАЛИ ВО ВНАТРЕШНОСТА

Од наслони за глава со втиснато лого и хромирани завршни елементи до деликатни материјали и софистицирани дизајнерски решенија. Секој детаљ е внимателно дефиниран.
ВРВНИ МАТЕРИЈАЛИ

ВРВНИ МАТЕРИЈАЛИ

Внатрешноста ја красат одржливи материјали во разни бои. За дополнителна софистицираност можете да изберете кожен тапацир.

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ПЕРФОРМАНСИ

ПЕРФОРМАНСИ

Возило со високи перформанси во секој поглед. Потпирањето на E‑PACE нуди најдобра управливост во класата, додека шасијата ја оптимизира за друмска стабилност за да се добие врвно доживување во возењето.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ФИЛМОТ
ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Без оглед дали ја поставувате идеалната температура со помош на функцијата за претходно климатизирање на кабината или ја одржувате врската со светот благодарејќи на уредот за безжично полнење, паметните технологии на E-PACE ги прават работите поедноставни.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ФИЛМОТ
ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

ПРАКТИЧНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ

Водечкиот во класата простор за складирање во внатрешноста, капацитетот на багажниот простор и носивоста на покривот се комбинираат со колекцијата на безбедносни карактеристики – практичноста на E‑PACE одговара на неговиот стил.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Скројте го Вашиот E‑PACE со избор на еден од четирите уникатни модели и богатите пакети со спецификации.

E‑PACE

E‑PACE

• ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL
• 17" Style 1005, 10 краци, матирана темносива боја1
• Екран на допир од 11.4"
• Систем за информации и забава Pivi
• Камера за поглед наназад
E‑PACE S

E‑PACE S

• ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL, задни трепкачи за правец со анимација и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• 18" Style 5048, 5 краци, сјајна сребрена боја Sparkle
• Ретровизори на вратите со греење, електромоторно затворање и приодни светла
• Pivi Pro (Поврзано)
• Препознавање сообраќаен знак и Прилагодлив ограничувач на брзината
E‑PACE SE

E‑PACE SE

• Премиум ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL, предни и задни трепкачи за правец со анимација и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• 19" Style 5049, 5 краци, сјајна сребрена боја Sparkle
• Ретровизори на вратите со греење, електрика, електромоторно затворање и приодни светла, ретровизорот за возачот има и автоматско придушување
• Крајна врата со електромоторен погон
• Аудио систем MeridianTM
E‑PACE R-DYNAMIC

E‑PACE R-DYNAMIC

• Пакет R-Dynamic Exterior
• Затемнето стакло
• ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL
• 17" Style 1005, 10 краци, матирана темносива боја2
• Екран на допир од 11.4"
• Систем за информации и забава Pivi
• Камера за поглед наназад
E‑PACE R‑DYNAMIC S

E‑PACE R‑DYNAMIC S

• ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL, задни трепкачи за правец со анимација и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• 18" Style 5118, 5 краци, матирана црна боја со контрастна завршна обработка со дијамант
• Pivi Pro (Поврзано)
• Препознавање сообраќаен знак и Прилагодлив ограничувач на брзината
E‑PACE R-DYNAMIC SE

E‑PACE R-DYNAMIC SE

• Премиум ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL, предни и задни трепкачи за правец со анимација и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• 19" Style 5119, 5 краци, матирана темносива боја со контрастна завршна обработка со дијамант
• Ретровизори на вратите со греење, електрика, електромоторно затворање и приодни светла, ретровизорот за возачот има и автоматско придушување
• Крајна врата со електромоторен погон
• Аудио систем MeridianTM
E‑PACE R-DYNAMIC HSE

E‑PACE R-DYNAMIC HSE

• Влегување без клуч
• 20” Style 5120, 5 двојни краци, матирана темносива боја со контрастна завршна обработка со дијамант
• Спортски седишта од кожата Windsor во бојата Ebony со внатрешност во боите Ebony/Ebony
• Интерактивен дисплеј за возачот
• Помош за мртов агол
E‑PACE R-DYNAMIC BLACK

E‑PACE R-DYNAMIC BLACK

• Пакет Black со ексклузивни црни куќишта на ретровизорите
• Затемнето стакло
• Панорамски покрив
• 19" Style 5119, 5 краци, матирана темносива боја
E‑PACE 300 SPORT

E‑PACE 300 SPORT

• ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL, предни и задни трепкачи за правец со анимација и Помош за автоматски долги светла (AHBA)
• Пакет Black Exterior
• Црн контрастен покрив
• 21" Style 1078
• Влегување без клуч
• Помош за мртов агол
• Head-up дисплеј
• Камера за поглед наназад

ДОСТАПЕН СО ТЕХНОЛОГИЈАТА ЗА ПЛАГ-ИН ХИБРИДНО ВОЗИЛО

Сè што сакате кај Jaguar E‑PACE со уште помала потрошувачка на гориво и пониски трошоци за гориво.

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

Стил, агилност и динамично возење.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ ДЕТАЛИ
МОДЕЛИ НА JAGUAR E-PACE

МОДЕЛИ НА JAGUAR E-PACE

Тука можете да ја видите целата серија на модели, со голем избор на врвни дизајнерски решенија, додатоци и достапни технологии.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ МОДЕЛИТЕ
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Истражете ги подобрените детали. Дознајте повеќе за перформансите на моторот, димензиите и потрошувачката на гориво.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

Внесете го Вашиот карактер или опремете го Вашиот E-PACE со практични додатоци. Нашата широка палета Ви овозможува да го оптимизирате Вашето возило за да одговара на Вашите потреби.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОПЦИИТЕ И ДОДАТОЦИТЕ

††Погледнете ги WLTP вредностите
Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.