• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

Jaguar Racing

JAGUAR ЕЛЕКТРИЗИРА

Двоен финиш за Панасоник Јагуар Рејсинг во Маракеш, со двајца возачи, и со сите четири автомобили коишто успешно ја завршуваат најдолгата трка во историјата на серијата.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ТИМОТ

Нашите возачи од светска класа, инженери и дизајнери ја споделуваат желбата за успех, што се совпаѓа само со нивниот талент, упорност и стил.

ПРЕТСТАВУВАЈЌИ ГО I‑TYPE

Развивајќи до 200kw (270bhp) преку специјално изработениот електромоторен погон, прицврстен на суперлесната шасија од типот на пчелино саќе изработена од карбонски влакна, I‑TYPE има прецизна управливост и молневито забрзување за да се справи со тешките градски патеки во Формула Е.

Истражете го автомобилот

НИЕ СМЕ СПРЕМНИ ЗА ТРКА, А ВИЕ?

Трката ја нема својата возбудливост без бучната публика. И за прв пат, вие можете да бидете повеќе од обичен посетител. Со FanBoost, играјте ја вашата улога навивајќи за вашиот омилен возач на Jaguar директно од вашиот паметен телефон

Што е fanboost

ШТО Е ФОРМУЛА Е?

Формула Е е прво светско првенство за целосно електрични тркачки возила со едно седиште, коешто се одвива низ 14 трки, на 12 возбудливи градски патеки, на пет континенти. Тимот Панасоник Јагуар Рејсинг ќе влезе во Формула Е на почетокот на третата сезона (октомври 2016).

За Формула Е

Панасоник Јагуар Рејсинг и нашите партнери споделуваат визија: да соработуваат, да учат, да победуваат. Работејќи заедно на оваа пионерска технологија, сите гледаме електрична иднина.

НАШИ ПАРТНЕРИ

JAGUAR I‑PACE CONCEPT

Знаењето и иновациите што ги развиваме во нашите тркачки автомобили за Формула Е ќе се појават на патиштата во втората половина на 2018 година.

I‑PACE Concept е визија на првиот целосно електричен сериски автомобил на Jaguar, спортски автомобил со пет седишта којшто инстантно развива вртежен момент од 700Nm, моќност од 400PS и има забрзување 0-100km/h за околу 4 секунди.

ИСТРАЖЕТЕ ГО JAGUAR I‑PACE CONCEPT