SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

Луксузот, перформансите и технологијата се издигнуваат на највисокото ниво за да се создадат уникатни Jaguar автомобили.

​Чудесни перформанси, ненадминат луксуз и најсовремена технологија. Одделението Special Vehicle Operations го демонстрира најдоброто од Jaguar преку низа од ексклузивни halo-модели што го носат знакот SV, колекционерски изданија во ограничена серија и проекти со уникатни инженерски решенија.​

Како стандард во персонализација на возило, одделението Special Vehicle Operations е и дом на пакет од услуги по нарачка што нуди широки можности за избор на завршни обработки за возилото од асортиманите на Премиум палетата на SV и SV одделот за нарачки.

НАШИТЕ ПОГОНИ

SVO се наоѓа во нашиот сосема нов технички центар, вреден 20 милиони фунти, во Ворикшир (Warwickshire), Англија. Овој капацитет за специјално производство е центар за совршенство на Jaguar Land Rover и е дом на тим од 200 специјалисти за автомобили. Во централата на SVO со површина од 20.000m2 има повеќе од 40 инженерски оддели за испитување и постројка за бојадисување од светска класа.

F-PACE SVR
SUV СО ВРВНИ ПЕРФОРМАНСИ

Го содржи сиот луксуз и практичност на стандардниот F-PACE. Нашата возбудлива еволуција SVR, го ослободува вистинскиот потенцијал на возилото. 5.0-литарскиот V8 мотор со супер полнач, напредната аеродинамика и компонентите фокусирани кон перформанси го прават овој F-PACE најбрз досега.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
XE SV PROJECT 8
НАЈЕКСТРЕМНИОТ JAGUAR ДОСЕГА

Овој автомобил е осмислен да биде највозбудливиот спортски седан во светот. Во срцето на Project 8 е легендарниот V8 мотор со супер полнач на Jaguar – но неговата брзина не е само поради огромната моќност. Тркачката аеродинамика, во комбинација со обемната употреба на карбонски влакна и алуминиумската каросерија со мала тежина, формира темпераментен карактер како кај ниеден друг Jaguar.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
SV УСЛУГИ
SV ПРЕМУМ ПАЛЕТА НА БОИ
За да се добијат уникатните возила се комбинираат најнови технологии за бојадисување, првокласни завршни обработки и врвна мајсторска изработка .
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ТЕХНОЛОГИИТЕ ЗА БОЈАДИСУВАЊЕ
SV BESPOKE
Тимот на SV Bespoke нуди големи можности за персонализација на бојата на Вашето возило вклучувајќи ја и услугата за целосен избор според изложен примерок.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ПРЕКУ ВАШИОТ ЛОКАЛЕН ПРОДАВАЧ
НАШИТЕ СТРУЧНИ ЦЕНТРИ

Нашите SV стручни центри се витална дестинација за секој што сака да ги искуси нашите возила одблизу и да разговара со нашиот тим од SV експерти.

ВОЗИЛА ЗА ДЕМОНСТРАЦИЈА
Дали сакате тест возење со возило од Jaguar SV? Нашите SV стручни центри нудат пристап до ремек делата на Jaguar SV преку изложените возила.
ЕКСПЕРТСКО ЗНАЕЊЕ
Поради своето неспоредливо познавање на производот, нашиот тим од SV специјалисти за продажба е совршениот партнер што ќе Ви помогне да го создадете Вашиот врвен Jaguar.
СПЕЦИЈАЛНО ОБУЧЕНИ ТЕХНИЧАРИ
SV возилата се исклучително специјални и поради тоа бараат да им се посвети исто такво специјално внимание. Затоа во нашите Стручни центри се вработуваат само најспособните висококвалификувани техничари на Jaguar. Техничарите во SV Стручните центри посетуваат напредна обука за да осигураме дека Вашето возило ќе ја добие најдобрата можна нега.
ЛОЦИРАЈТЕ SV СПЕЦИЈАЛИСТ

Откако ќе го внесете Вашиот поштенски број изберете „SV specialist centres“ (SV стручни центри) од филтерот преку менито за услуги.

ПРОНАЈДЕТЕ SV СПЕЦИЈАЛИСТ БЛИСКУ ДО ВАС
SV НА ИНСТАГРАМ

Следете @JaguarSV за најновите фотографии, видео содржини и случки во врска со најуникатните возила на Jaguar во светот #JaguarSV.

ИСТРАЖЕТЕ ГО SV ИНСТАГРАМ
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте тест возење преку вашиот локален продавач на Jaguar
Креирајте свој модел
Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Jaguar
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Откријте повеќе за возилата на Jaguar
Пронајдете продавач
Побарајте продавач на Jaguar близу вас