• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

JAGUAR F-PACE ALL WHEEL DRIVE

ИЗГЛЕД ШТО ГРИЗЕ

ЗА 55.900 €
СЕГА СО ГРАТИС PRESTIGE ОПРЕМЕНОСТ

Убавина која толку остава без здив може да се роди само кога секоја контура е извајана од срце.

Контактирајте нè и искористете ја атрактивната промотивна понуда за F-PACE за 55.900 € сега со гратис PRESTIGE ОПРЕМЕНОСТ која вклучува :

 • Intelligent AWD погон на сите тркала
 • 2.0 Ingenium Diesel 180 KC
 • Автоматски менувач со 8 брзини
 • Meridian аудио систем
 • NGI навигациски систем
 • Кожни седишта
 • Греење на предни седишта
 • Електрични предни седишта
 • 10“-инчен екран на допир со Bluetooth®
 • Адаптивни предни LED светла
 • Внатрешно подесување на осветлување

Понудата е ограничена и важи само за моделите на залиха.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЀ ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

* Цената во денари изнесува 3,454,620 денари и се однесува за верзијата F-Pace 2.0 Diesel 180 KC AWD со вклученa Prestige опременост за моделите на залиха.
Комбинираната потрошувачка на гориво кај оваа верзија изнесува 5.6-11.9 l/100 km, а емисијата на CO2 изнесува 147-272 g/km. Прикажаниот изглед на автомобилот е симболичен и не се однесува на оваа промоција.