ftype-21my
ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВИОТ JAGUAR F‑TYPE

Карактер исполнет со страст.

360° НАДВОРЕШНОСТ

Забрзување 0-100 km/h во секунди
3,7 s

Максимална брзина km/h
300

ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВИОТ JAGUAR F‑TYPE

Возбудливо место.

Забрзување 0-100 km/h во секунди
3,7 s

Максимална брзина km/h
300

НОВИОТ JAGUAR F‑TYPE FIRST EDITION

Изглед што ги привлекува погледите.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ

Забрзување 0-100 km/h во секунди
4,6 s

Максимална брзина km/h
285

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Jaguar
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте тест возење преку вашиот локален продавач на Jaguar
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Jaguar
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Jaguar блиску до вас
ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
ДИЗАЈН
F‑TYPE според дизајнот е Jaguar во неговата најспортска форма — жилав и елегантен од секој агол.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ДИЗАЈНОТ
PERFORMANCE
Моќност и агилност со вистинско педигре. Неговите најсовремени системи за возење нудат незаборавно доживување.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
ТЕХНОЛОГИЈА
Системот за информации и забава на Jaguar беспрекорно ве поврзува со надворешниот свет.
ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА-ВО-АВТОМОБИЛ
ДИЗАЈН
НАДВОРЕШНОСТ
ВНАТРЕШНОСТ
КАРАКТЕРИСТИКИ
ДИЗАЈН ШТО БЛЕСКА
Највиткиот модел во палетата на Jaguar, со впечатливи нови светла за дневно возење DRL со „Ј“ потпис видливи оддалеку и што го засилуваат неговиот агресивен став.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ДИЗАЈНОТ
ВОЗБУДЛИВИ ПЕРФОРМАНСИ
Моќен 5.0-литарски V8 575PS мотор. Забрзувањето е експлозивно и прогресивно. Реакцијата е моментална.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
ЗАБАВА ПО ВАШ ВКУС
Сѐ што ви треба ви е на дофат на раката. Навигација, музика, телефон и многу други системи. Интуитивниот интерфејс на Touch Pro ви овозможува редовно да се информирате.
ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА-ВО-АВТОМОБИЛ
НОЖНИ КОМАНДИ ЗА БЕСПРЕКОРНА ДОВЕРБА
Системот Итно кочење користи предни камери со брза реакција и помага во спречувањето судари.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ БЕЗБЕДНОСТА И ПРАКТИЧНОСТА
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ F‑TYPE

Не постои погрешен одговор кога избирате помеѓу Coupé и Convertible.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ
ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

Дефинирајте го вашиот F-TYPE со внесување на вашиот карактер во него. Персонализирајте го со помош на широката палета од опции и додатоци, од уред за безжично полнење до осветлени знаци.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОПЦИИТЕ И ДОДАТОЦИТЕ
ФИНАНСИИ

Пронајдете го моделот на Jaguar што совршено ви одговара со нашите ​најнови понуди​. Контактирајте со вашиот локален продавач уште денес и откријте ги сите детали.

ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Изберете не повеќе од три возила на Jaguar и споредете ги едно до друго
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте тест возење преку вашиот локален продавач на Jaguar
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Jaguar
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Jaguar блиску до вас

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со вашиот локален продавач или конфигурирајте го вашето возило на интернет.

Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.