ЗА JAGUAR
C‑X16 - ВНАТРЕШНОСТ СО ФОКУС КОН ВОЗАЧОТ

C‑X16 е автомобил што е дизајниран за перформанси, жеден за возење. Сакате да имате сопатник, па добро, тоа зависи од вас. Со намерно создавање на што е можно поизолиран простор околу воланот, возачот е „спакуван“ во кокпитот и седи точно во средината на овој свет.

Уникатноста изразена преку стилот на надворешноста на C‑X16 се засилува во моментот кога ќе се отвори вратата, кога возачот и совозачот ги пречекува црвена театрална внатрешност со декоративни површини изработени од најфините материјали; микрофибер Alcantara®, машински обработен анодиран алуминиум, карбонски влакна и темен хром.

Степените на пренос се избираат со рачка на менувачот што личи на џојстик којшто можеби е земен од млазен борбен авион, а истото се однесува и на групата прекинувачи-преклопници од алуминиум, карбонски влакна и хром.

Турнете го црвеното копче на стартерот и секвенцата за стартување како во авион ги вклучува дисплеите и инструмент таблата со два аналогни мерачи, додека екранот на допир дава увид во секој аспект од перформансите на автомобилот.

C-X16 - ИНОВАТИВНА ТЕХНОЛОГИЈА
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
C-X16 - ПЕРФОРМАНСИ
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Откријте повеќе за возилата на Jaguar
КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ
Контактирајте нè за Jaguar грижа за корисници или општи прашања
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте тест возење преку вашиот локален продавач на Jaguar
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Пронајдете продавач на Jaguar блиску до вас