JAGUAR E‑PACE ALL WHEEL DRIVE

ОГРАНИЧЕНА ПОНУДАЗА 45.900 €
 
ИСКОРИСТИ ЛИЗИНГ НА 3 ГОДИШНИ РАТИ

Со кокпит фокусиран кон возачот, E‑PACE го спојува возбудливото доживување од возењето на Jaguar со секојдневната практичност и простор за складирање во внатрешноста којшто е водечки во класата. Досега немало компактен СУВ како овој.
Искористете ја ограничената понуда:
E‑PACE за 45.900 € со S ниво на опременост:

 • • Спортска шасија
 • • AWD погон на сите тркала
 • • 2.0 Ingenium Diesel TD4 мотор 150 KS
 • • Автоматски менувач со 9 брзини
 • • Задно потпирање MULTILINK
 • • Седишта од зрнеста кожа
 • • Предни седишта со електромоторно прилагодување во 10 режими
 • • Ретровизори со електромоторно склопување, автоматско придушување, греење и приодни светла
 • • 18” тркала од легура „Style 5048“ со 5 краци
 • • Внатрешно амбиентално осветлување
 • • 12.3” интерактивен дисплеј за возачот
 • • Двојни спортски задни издувни цевки со завршни елементи

ФИНАНСИРАЊЕ НА ЛИЗИНГ НА 3 ГОДИШНИ РАТИ ПРЕКУ SPARKASSE LEASING.

Понудата е ограничена и важи само за моделите на залиха.

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА КОНТАКТИРАЈТЕ НЀ ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

* Цената во денари изнесува 2,713,020 денари со вклучен ДДВ и се однесува за верзијата E‑PACE S 2.0 D150 AWD за модели на залиха.

Комбинираната потрошувачка на гориво изнесува 4.7-8.0 l/100 km, а емисијата на CO2 изнесува 124-181 g/km. Прикажаниот изглед на автомобилот е симболичен и не се однесува на оваа промоција..