Logo jaguar mobile
 • Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  Целосно новиот E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XJ R-SPORT LWB

Уникатниот спортски стил додава друга димензија на возбудувањето и доживувањето во возење, што ги нуди XJ R-Sport.
Емисија на CO2 g/km

Од 211

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km

Од 9,1

Изберете перформанси од засилениот 3.0-литарски 300PS турбодизел мотор. Или целосна моќност од 3.0-литарскиот V6 340PS бензински мотор со компресор, достапен со погон на задните тркала RWD. Погон на сите тркала AWD и дизел верзија не се на располагање.

Погледнете го моделот со стандардно меѓуоскино растојание Закажете тест возење

УНИКАТЕН СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА НА XJ

Седишта од мека зрнеста кожа во бојата Jet со порабување во контрастна боја Red, тапацир на горната страна на инструмент таблата во бојата Jet, тапацир на таванот од антилоп материјал во бојата Ivory, фурнир во бојата Piano Black и патосници во бојата Jet.

НАДВОРЕШНОСТ ВО СТИЛОТ R-SPORT

Нагласувајќи го спортскиот став на XJ, овој пакет вклучува украсна маска со сјајна црна боја, долна маска со сјајна црна боја, преден разделник, заден спојлер, декоративен панел со сјајна црна боја под задниот одбојник и аеродинамични странични прагови во стилот „R“.

Истражете ја надворешноста

СПОРТСКИ СЕДИШТА

Тапацирот од мека зрнеста кожа се нуди во две смели нијанси на боја и се карактеризира со прилагодливи странични потпирачи на наслонот на седиштето коишто на возачот и патникот им обезбедуваат исклучително странично потпирање низ острите свиоци.

Истражете ја внатрешноста

R‐SPORT ОЗНАЧУВАЊЕ

Завршниот детаљ се обезбедува со ексклузивното лого „R-Sport“ коешто се наоѓа на воланот, плочките на праговите и на страничните отвори за вентилација.

Истражете ја внатрешноста

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА МОДЕЛОТ XJ R-SPORT

Истражете ги спецификациите на XJ R-Sport на Jaguar

погледнете ги спецификациите на xj

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Создадете еден совршен XJ за вашиот стил на возење, вашиот деловен стил и за вашиот животен стил.

Креирајте свој XJ