• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XJ PREMIUM LUXURY LWB

Уживајте во надграденото ниво на престиж, комфор и во изборот од збогатениот асортиман на луксузни опции.

МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ (3.0 V6 AWD)

340PS
450Nm

ЗАБРЗУВАЊЕ

6,4 секунди 0-100km/h

МАКСИМАЛНА БРЗИНА

250km/h

3.0-литарскиот 300PS дизел мотор на Jaguar нуди унапредени перформанси и намалена потрошувачка на гориво постигнувајќи забрзување од 0 до 100km/h за 6,2 секунди и вртежен момент од 700Nm што е водечки во класата.

Погледнете го моделот со стандардно меѓуоскино растојание КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

УНИКАТЕН СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА НА XJ

Седишта од мека зрнеста кожа во бојата Ivory со порабување и декоративни линии во контрастна боја Oyster, тапацир на горниот дел на инструмент таблата во бојата Oyster, тапацир на таванот од антилоп материјал во бојата Ivory, фурнир Gloss Rich Oak и подни простирки во бојата Oyster.

ГРЕЕЊЕ И ЛАДЕЊЕ НА ПРЕДНИТЕ И ЗАДНИТЕ СЕДИШТА

За да се овозможи врвен комфор, предните седишта на Jaguar брзо ќе ја постигнат оптималната температура независно од тоа дали ќе ве топлат во зима или ќе ве ладат во лето. Дури и задните седишта имаат свој систем за греење и ладење.

Истражете ја технологијата во автомобил

КОНТРОЛА НА ДВИЖЕЊЕТО ПО СЕКАКВА ПОВРШИНА (ASPC)

Уникатниот систем на Jaguar, Контрола на движењето по секаква површина (ASPC), е контрола на мала патна брзина, работи на брзини меѓу 3,6 km/h и 30 km/h. Системот се грижи XJ да се справи со ситуациите со мала тракција независно од временските услови и му овозможува на возачот да се концентрира на управувањето на возилото. Системот има и функција за тргнување од место којашто му овозможува на XJ да тргне од место на лизгава површина, како и функција за спуштање по надолнина којашто ја контролира брзината на возилото на пострмни надолнини.

Истражете го доживувањето во возењето

ФУНКЦИЈАТА НА JAGUAR ВЛЕГУВАЊЕ БЕЗ КЛУЧ СО МЕКО ЗАТВОРАЊЕ ВРАТА

Кога го носите со себе паметниот клуч на Jaguar, XJ автоматски се отклучува кога ќе ја повлечете кваката. Моторот стартува со допир на копчето. Функцијата Меко затворање врата автоматски обебедува меко и сигурно затворање на вратите со минимален напор.

Истражете ја безбедноста

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА МОДЕЛОТ XJ PREMIUM LUXURY

Истражете ги спецификациите на XJ Premium Luxury на Jaguar

Погледнете ги спецификациите на XJ

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Создадете еден совршен XJ за вашиот стил на возење, вашиот деловен стил и за вашиот животен стил.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ