Logo jaguar mobile
 • Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  Целосно новиот E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XJ PORTFOLIO LWB

XJ Portfolio ја нуди можноста за зголемена персонализација и уште поуникатен стил на внатрешноста.
Емисија на CO2 g/km

Од 149

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km

Од 5,7

Изберете перформанси од засилениот 3.0-литарски 300PS турбодизел мотор. Или целосна моќност од 3.0-литарскиот V6 340PS бензински мотор со компресор, достапен и со погон на задните тркала RWD и со погон на сите тркала AWD.

Погледнете го моделот со стандардно меѓуоскино растојание Закажете тест возење

УНИКАТЕН СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА НА XJ

Мека зрнеста перфорирана и прошиена, со шевови во облик на дијамант, кожа во бојата Navy со порабување во контрастната боја Ivory, тапацир на горниот дел на инструмент таблата во бојата Navy, тапацир на таванот од антилоп материјал во бојата Ivory и фурнир во бојата Figured Ebony.

ЦЕЛОСНО ЛЕД ФАРОВИ СО ПРИЛАГОДЛИВО ОСВЕТЛУВАЊЕ И ПОМОШ ЗА ИНТЕЛИГЕНТНО ДОЛГО СВЕТЛО НА ФАРОВИТЕ*

Минимизирајќи ја потрошувачката на енергија и подобрувајќи ја видливоста, енергетски ефикасните целосно ЛЕД фарови на XJ се дизајнирани за оптимален комфор со исклучително мазен светлосен сноп. Прилагодливото осветлување се прилагодува на движењата на управувачот за подлабоко осветлување на свиоците, додека системот Помош за интелигентно долго светло на фаровите ги забележува возилата коишто доаѓаат од спротивен правец и автоматски избира долго или соборено светло на фаровите соодветно на условите.

*Опционална карактеристика

Истражете ја технологијата во автомобил

АУДИО СИСТЕМ MERIDIAN (825W)*

Аудио системот Meridian од 825W со опкружувачки звук користи 20 звучници, вклучувајќи го сабвуферот со двојна намотка, за да создаде опкружувачки звук во 7.1-канален формат. А со ексклузивната технологија Trifield™ на Meridian, секој патник во автомобилот ќе ужива во совршен стерео звук - каде и да седи.

*Опционална карактеристика

Истражете ја технологијата во автомобил

ДИГИТАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА*

Патниците можат да ги гледаат нивните омилени телевизиски емисии кога патуваат, преку дигиталниот телевизиски приемник. Возачите имаат можност да ги гледаат омилените ТВ емисии на екранот на допир секој пат кога автомобилот стои во место.

*Опционална карактеристика

Истражете ја технологијата во автомобил

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА МОДЕЛОТ XJ PORTFOLIO

Истражете ги спецификациите на XJ Portfolio на Jaguar

Погледнете ги спецификациите на XJ

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Создадете еден совршен XJ за вашиот стил на возење, вашиот деловен стил и за вашиот животен стил.

Креирајте свој XJ