• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XJR575 LWB

Кај моделот XJR ќе најдете перформанси на суперавтомобил во комбинација со највисоко ниво на луксуз, инженерство и современа мајсторска изработка.

МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ (5.0 V8)

575PS
700Nm

ЗАБРЗУВАЊЕ

4,4 секунди 0-100km/h

МАКСИМАЛНА БРЗИНА

300km/h

Инспирирано од оригиналните тркачки автомобили XJR, означувањето „R“ ви вели дека ќе го доживеете врвниот израз на спортскиот луксуз на Jaguar. Откријте ја возбудата што ја крие засилениот 5.0-литарски V8 575PS мотор со компресор. XJR може да забрза од 0 до 100km/h за 4,4 секунди и има максимална брзина од 300km/h.

Погледнете го моделот со стандардно меѓуоскино растојание КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

UNIQUE XJ INTERIOR STYLING

XJR575 embossed treadplates and embroidered 575 seat badging, carbon fibre veneer, a unique quilted interior and aluminium paddle shifters.

СУПТИЛЕН НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Најфокусираниот, најагилниот и најподготвениот член на семејството XJ. Уникатниот стил на надворешноста вклучува обележување XJR575 и двојни жалузини на хаубата, шепи на кочниците со високи перформанси и 20"-ни ковани тркала од легура „Style 5044“ со 5 двојни краци во бојата Gloss Black. Дополнително разубавете го вашиот XJR575 со боја од нашата палета на бои SVO Premium. Изберете една од боите со висок сјај што се нанесуваат во четири фази, Velocity Blue или Satin Corris Grey, за врвен изглед на автомобилот.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТА

АГИЛЕН И СО БРЗА РЕАКЦИЈА

Динамичките карактеристики на возење кај XJR575 се потпомогнати од Електронски активен диференцијал со Насочување на вртежниот момент преку кочење. Ова овозможува фина контрола на распределбата на моќноста, максимирање на тракцијата и ограничување на појавата на провртување на тркалата.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ДОЖИВУВАЊЕТО ВО ВОЗЕЊЕТО

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА МОДЕЛОТ XJR575

Истражете ги спецификациите на XJR575 на Jaguar

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА XJ

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Создадете еден совршен XJ за вашиот стил на возење, вашиот деловен стил и за вашиот животен стил.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ