Logo jaguar mobile

XJ LUXURY SWB

XJ Luxury нуди доживување во возење без напор со префинета внатрешност создадена да ги возбудува сетилата. XJ Luxury е дотеран и заводлив, агилен и елегантен.
Емисија на CO2 g/km

Од 149

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km

Од 5,7

XJ Luxury e возбудлив спортски автомобил за утрешнината којшто се одликува со перформанси и управливост над очекувањата од неговиот дизајн. Како halo-модел за целата серија, моделот LUXURY е олицетворение на перформансите и емоциите на XJ.

Погледнете го моделот со големо меѓуоскино растојание
Закажете тест возење

УНИКАТЕН СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА НА XJ

Седишта од зрнеста кожа Cashew Bond со тапацир Truffle на горниот дел на инструмент таблата, тапацир на таванот во Ivory Morzine, фурнир Satin Rosewood и патосници Truffle.

КОНТРОЛА НА ДВИЖЕЊЕТО ПО СЕКАКВА ПОВРШИНА (ALL SURFACE PROGRESS CONTROL)

Уникатниот систем на Jaguar, Контрола на движењето по секаква површина (ASPC), е контрола на мала патна брзина, работи на брзини меѓу 3,6 km/h и 30 km/h. Системот се грижи XJ да се справи со ситуациите со мала тракција независно од временските услови и му овозможува на возачот да се концентрира на управувањето на возилото. Системот има и функција за тргнување од место којашто му овозможува на XJ да тргне од место на лизгава површина, како и функција спуштање по надолнина којашто ја контролира брзината на возилото на пострмни надолнини.

истражете го доживувањето во возењето

ЦЕЛОСНО ЛЕД ФАРОВИ

Енергетски ефикасните целосно ЛЕД фарови на XJ ја подобруваат видливоста и се дизајнирани за оптимален комфор со исклучително мазен светлосен сноп. ЛЕД светлината е поблиску до вистинската дневна светлина што му овозможува на човечкото око полесно да ги гледа предметите.

истражете ја безбедноста

ПАНОРАМСКИ СТАКЛЕН ПОКРИВ

Панорамски покрив со стакло што ја рефлектира топлината се простира наназад до задните седишта, ја исполнува кабината со природна светлина и ги филтрира ултравиолетовите зраци.

Истражете ја надворешноста

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА МОДЕЛОТ XJ LUXURY

Истражете ги спецификациите на XJ Luxury на Jaguar

погледнете ги спецификациите на xj

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Создадете еден совршен XJ за вашиот стил на возење, вашиот деловен стил и за вашиот животен стил.

Креирајте свој XJ