• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XJ LUXURY LWB

XJ Luxury нуди доживување во возење без напор со префинета внатрешност создадена да ги возбудува сетилата. XJ Luxury е дотеран и заводлив, агилен и елегантен.

МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ (3.0 V6 RWD)

340PS
450Nm

ЗАБРЗУВАЊЕ

5,9 секунди 0-100km/h

МАКСИМАЛНА БРЗИНА

250km/h

XJ Luxury нуди доживување во возење без напор со префинета внатрешност создадена да ги возбудува сетилата. XJ Luxury е дотеран и заводлив, агилен и елегантен.

Погледнете го моделот со стандардно меѓуоскино растојание КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

УНИКАТЕН СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА НА XJ

Седишта од зрнеста кожа во бојата Cashew bond со декоративна површина Truffle на горниот дел на инструмент таблата, тапацир на таванот во Ivory Morzine, фурнир Gloss Rich Oak и подни простирки во бојата Truffle.

КОНТРОЛА НА ДВИЖЕЊЕТО ПО СЕКАКВА ПОВРШИНА (ALL SURFACE PROGRESS CONTROL)

Уникатниот систем на Jaguar, Контрола на движењето по секаква површина (ASPC), е контрола на мала патна брзина, работи на брзини меѓу 3,6 km/h и 30 km/h. Системот се грижи XJ да се справи со ситуациите со мала тракција независно од временските услови и му овозможува на возачот да се концентрира на управувањето на возилото. Системот има и функција за тргнување од место којашто му овозможува на XJ да тргне од место на лизгава површина, како и функција за спуштање по надолнина којашто ја контролира брзината на возилото на пострмни надолнини.

истражете го доживувањето во возењето

ЦЕЛОСНО ЛЕД ФАРОВИ

Енергетски ефикасните целосно ЛЕД фарови на XJ ја подобруваат видливоста и се дизајнирани за оптимален комфор со исклучително мазен светлосен сноп. ЛЕД светлината е поблиску до вистинската дневна светлина што му овозможува на човечкото око полесно да ги гледа предметите.

истражете ја безбедноста

ПАНОРАМСКИ СТАКЛЕН ПОКРИВ

Панорамски покрив со стакло што ја рефлектира топлината се простира наназад до задните седишта, ја исполнува кабината со природна светлина и ги филтрира ултравиолетовите зраци.

Истражете ја надворешноста

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА МОДЕЛОТ XJ LUXURY

Истражете ги спецификациите на XJ Luxury на Jaguar

погледнете ги спецификациите на xj

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Создадете еден совршен XJ за вашиот стил на возење, вашиот деловен стил и за вашиот животен стил.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ