• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XF 300 SPORT

Впечатлив дизајн.

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km

Од 158‡ со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус I/100km

Од 6,0 ‡ со автоматска трансмисија

Префинетите линии и аеродинамичната надворешност ја кријат моќноста што лежи под хаубата. XF 300 SPORT нуди заводлива елеганција со динамични перформанси. Изберете еден од понудените мотори, 2.0-литарскиот бензински мотор или 3.0-литарскиот дизел мотор, и двата развиваат моќност од 300PS.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Стилските елементи, како што се порабувањето на украсната маска и страничните отвори за вентилација во бојата Dark Satin Grey, 19"-ните тркала, обработени со дијамант, во металик бојата Dark Satin Grey, му даваат уникатен карактер на XF 300 SPORT.

СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА

Ексклузивни стилски детали како што се двојно порабување со шевови во жолта боја, подни простирки со карактеристичниот знак и метални плочки на праговите со карактеристичниот знак.

ПРЕДЕН ДЕЛ

УНИКАТНО ОЗНАЧУВАЊЕ

Ексклузивното лого на XF 300 Sport се појавува на предната украсна маска, на шепите на кочниците и на задниот дел на возилото.

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА

Преземета ја најновата брошура за XF за да добиете подетални информации во врска со серијата.

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги деталните информации за перформансите, податоците за моторот и другите главни вредности за целата серија XF.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

1 Опционална карактеристика. 
2 Достапноста на овие карактеристики, дали се дел од стандардната опрема или пак се опционална опрема, зависи од пазарот. За подетални информации консултирајте се со вашиот продавач на Jaguar. 
3 Стандардна карактеристика само со автоматска трансмисија.
‡Сите вредности се цели на производителот и се предмет на крајно потврдување пред да се почне со производство. Забележете дека вредностите за CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од вградените тркала, а најниските вредности може да не се постигнат со стандардните тркала.