• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ XF

Спортски перформанси на Jaguar, врвна технологија и современа мајсторска изработка во целата серија модели.

Закажете тест возење

XF PURE

Суштината на XF. Перформанси на Jaguar фокусирани кон возачот, комбинирани со ефикасност.

ГЛАВНИ СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ1:

 • 17"-ни тркала од легура (18"-ни тркала од легура со V6 мотори и 2.0-литарски 4-цилиндричен 300PS бензински мотор)
 • Халогени фарови
 • Седишта од првокласен мебел штоф
 • Предни седишта со електрично прилагодување во 10 насоки
 • Фурнир во бојата Gloss Black
 • Контрола на движењето по секаква површина - ASPC (само со автоматска трансмисија) -Првокласни подни простирки
 • Осветлени плочки на праговите со натписот Jaguar

XF PRESTIGE

Издигнете го луксузот на повисоко ниво со современите материјали и најфината мајсторска изработка.

ГЛАВНИ СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА PURE)1:

 • Бифункционални ксенон фарови со ЛЕД светла за дневно возење со „Ј“ потпис и прскалки
 • Седишта од зрнеста кожа
 • Спортски волан од мека зрнеста кожа
 • Амбиентно внатрешно осветлување

XF PORTFOLIO

Кулминација од луксуз и мајсторство во XF.

ГЛАВНИ СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА PRESTIGE)1:

 • 18"-ни тркала од легура (17"-ни тркала од легура со 2.0-литарски 4-цилиндричен 163PS дизел мотор)
 • Седишта од кожата Windsor
 • Тапацир од кожата Windsor на инструмент таблата
 • Фурнир во бојата Gloss Figured Ebony

XF R-SPORT

Смел и самоуверен. Јасно забележлив спортски стил на надворешноста и во внатрешноста.

ГЛАВНИ СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА PURE)1:

 • 18"-ни тркала од легура (17"-ни тркала од легура со 2.0-литарски 4-цилиндричен 163PS дизел мотор)
 • R-Sport опрема за каросеријата вклучувајќи спортски преден одбојник, странични прагови и спојлер на капакот на багажниот простор
 • Спортско потпирање (достапно само со 2.0-литарски бензински 200PS1 и 250PS RWD Ingenium мотори и дизел 180PS и 240PS1 RWD Ingenium мотори)
 • Спортски седишта од зрнеста кожа со влошки од техничка мрежа
 • Мултифункционален волан со R-Sport означување
 • Порабување на страничните прозорци во бојата Gloss Black

XF 300 SPORT

Впечатлив дизајн.

ГЛАВНИ СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ1:

 • 19”-ни тркала од легура во металик боја Dark Satin Grey обработени со дијамант. Ексклузивни за моделот XF 300 SPORT
 • Украсна маска, порабување на прозорците, странични прагови, куќишта на ретровизорите, декоративен панел под задниот одбојник и спојлер на капакот на багажниот простор во бојата Dark Satin Grey
 • Мултифункционален волан, порабен со шевови во контрастна жолта боја, со знакот 300 SPORT на себе
 • Плочки на праговите со карактеристичниот знак 300 SPORT
 • Спортски седишта со карактеристичниот знак 300 SPORT втиснат на нив и со двојно порабување со шевови со жолта боја (електрично прилагодување во 14 насоки)
 • Црни шепи на кочниците со карактеристичниот знак 300 SPORT

XF S

XF во неговата највозбудлива варијанта и со најголем фокус на перформансите. XF со моќност на V6 моторот.

ГЛАВНИ СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА R-SPORT)1

 • 19"-ни тркала од легура
 • S опрема за каросеријата вклучувајќи спортски преден одбојник, странични прагови во бојата Gloss Black, декоративен панел под задниот одбојник и спојлер на капакот на багажниот простор2
 • Црвени шепи на кочниците
 • Прилагодлива динамика
 • Спортски седишта од зрнеста кожа со знакот S втиснат на нив и влошки од антилоп материјал
 • Мултифункционален волан со S означување

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги деталните информации за перформансите, податоците за моторот и другите главни вредности за целата серија XF.

Спецификации

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА

Преземета ја најновата брошура за XF за подетални информации во врска со серијата.

Преземете ја брошурата