• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XE S

Со неверојатниот 3.0 V6 380 PS бензински мотор со компресор, ова е навистина врвниот XE.

ЕМИСИЈА НА CO2 ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС g/km

Од 194 со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО l/100km (комбиниран циклус)

Од 8,1 со автоматска трансмисија

Ова е врвниот XE спортски седан. Тој ги комбинира 3.0 V6 моторот со компресор со моќност од 380PS што се наоѓа во моделот F-TYPE со каросеријата на спортски седан на XE за да се создаде уникатна комбинација од моќност и практичност.

Креирајте свој модел

СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА

Со избор на една од трите тематски бои и некои од единаесетте фурнири и завршни обработки, можете да ја создадете вашата совршена внатрешност во XE.

НАДВОРЕШНА ОПРЕМА „S“ ЗА КАРОСЕРИЈАТА НА JAGUAR XE

НАДВОРЕШНА ОПРЕМА „S“ ЗА КАРОСЕРИЈАТА НА JAGUAR XE

„S“ опремата за каросерија е дел од стандардната опрема, и го прави XE S уникатен, како визуелно така и за возење. Оваа опрема вклучува одбојници во боја на каросеријата, странични прагови во бојата Gloss Black, декоративен панел под задниот одбојник во бојата Gloss Black и извајан заден спојлер.

V6 МОТОР

V6 МОТОР

Бензинскиот мотор на XE S е истата движечка сила којашто е достапна кај F‐TYPE. Завоен компресор со два ротора е вграден за компактните димензии - лежи под еластичните линии на хаубата на XE. Развивајќи феноменална моќност од 380PS тој го забрзува XE S од 0 до 100km/h за само 5,0 секунди.

СПОРТСКА ВНАТРЕШНОСТ

СПОРТСКА ВНАТРЕШНОСТ

Спортската тема продожува во кабината со знакот S на воланот и на металните плочки на праговите. Изборот на фурнири во нијансите Dark Oak, Piano Black или Carbon Fibre дополнително го збогатуваат динамичниот карактер на XE S.

СПЕЦИФИКАЦИИ НА XE S

Истражете ги спецификациите на XE S на Jaguar.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО XE S

Со помош на нашата палета од опции и додатоци, можете да го направите XE S навистина ваш.

истражете ги додатоците