• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XE LANDMARK EDITION

Спортски дизајн и елегантен стил - навикнете се дека секогаш ќе ве забележуваат.

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km

Од 129 со рачна трансмисија
Од 137 со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km

Од 4.9 со рачна трансмисија
Од 5.2 со автоматска трансмисија

XE Landmark Edition го издигнува дизајнот на следното ниво. Дел од неговиот стил на надворешноста што е полн со самодоверба се и уникатниот преден одбојник, новиот спојлер и ексклузивно за XE Landmark Edition, 18"-ните „Style 1049“ тркала од легура со 10 двојни краци.

Креирајте свој модел

СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА

Со избор на една од трите тематски бои и некои од единаесетте фурнири и завршни обработки, можете да ја создадете вашата совршена внатрешност во XE.

НАДВОРЕШНА ОПРЕМА ЗА КАРОСЕРИЈАТА

НАДВОРЕШНА ОПРЕМА ЗА КАРОСЕРИЈАТА

Пакетот Black, стандард кај моделот XE Landmark Edition, додава чувство на самодоверба и одлучност. Се карактеризира со украсна маска, странични отвори за вентилација, рабови на прозорците со сјајна црна боја и, уникатно за XE Landmark Edition, куќишта на ретровизорите во сјајно црна боја - детаљ што ја зголемува возбудата. Ексклузивниот знак Landmark на страничните отвори за вентилација го комплетира изгледот.

ТРКАЛА

ТРКАЛА

18”-ните „Style 1049“ тркала од легура со 10 двојни краци се ексклузувни за моделот XE Landmark Edition. Достапни се и опционалните тркала од 19”.

СПОРТСКА ВНАТРЕШНОСТ

СПОРТСКА ВНАТРЕШНОСТ

Со блескави педали од не`рѓосувачки челик, декоративни завршни елементи од мрежест алуминиум и спортски волан, XE Landmark Edition ги меша спортското и елеганцијата за да го создаде најновото во современиот дизајн за внатрешност.

СПЕЦИФИКАЦИИ НА XE LANDMARK EDITION

Истражете ги спецификациите на XE Landmark Edition на Jaguar.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО XE LANDMARK EDITION

Со помош на нашата палета од опции и додатоци, XE Landmark Edition можете да го направите навистина ваш.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ДОДАТОЦИТЕ