• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

XE 300 SPORT

Стил, став и возбудливи перформанси. Британско ремек дело.

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km

Од 153 со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km

Од 6.7 со автоматска трансмисија

Горди сме што ја продолжуваме традицијата на Jaguar на смел, британски дизајн и спортски перформанси. Во срцето на XE 300 SPORT лежи 2.0-литарски Ingenium мотор со турбо полнач што развива моќност од 300PS.

Креирајте свој модел

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

XE 300 SPORT е дизајниран да се истакнува. Од порабувањето на украсната маска и задниот спојлер во бојата Dark Satin Grey до две уникатни опции за тркала - каде и да погледнете чувствувате современост.

300 SPORT ОЗНАЧУВАЊЕ

300 SPORT ОЗНАЧУВАЊЕ

Ексклузивното лого 300 SPORT се наоѓа на предната украсна маска, капакот на багажниот простор и на шепите на кочниците.

СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА

СТИЛ НА ВНАТРЕШНОСТА

Седиштата со рељефна површина се карактеризираат со двојно порабување со жолта контрастна боја што совршено ја нагласува внатрешноста. Подните простирки со карактеристичниот знак и металните плочки на праговите на вратите со карактеристичниот знак - и двата елементи уникатни за XE 300 SPORT - го комплетираат просторот.

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ВОЛАН

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ВОЛАН

Сите елементи за контрола се на дофат. Во трикракиот волан што е обложен со мека зрнеста кожа се сместени најчесто користените функции. Воланот се карактеризира и со знакот 300 SPORT и уникатното контрастно порабување со жолта боја.

СПЕЦИФИКАЦИИ НА XE 300 SPORT

Истражете ги спецификациите на XE 300 SPORT на Jaguar.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО XE 300 SPORT

Со помош на нашата палета од опции и додатоци, можете да го направите XE 300 SPORT навистина ваш.

ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ