• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

Сопственици

Со богатата колекција на достапни додатоци за надворешноста и за внатрешноста, Jaguar е спремен да одговара на вашиот стил и начин на живот.

НАПРАВЕТЕ ГО ВАШИОТ JAGUAR САМО ВАШ

Персонализирајте го вашиот Jaguar со помош на богатиот асортиман на додатоци коишто се специјално дизајнирани за вашиот модел. Додатоците на Jaguar се тестирани и произведени според истите стандарди како стандардите за вашиот автомобил и доаѓаат со гаранција за додатоци и делови на Jaguar.

ТЕЧНОСТ ЗА ТРЕТМАН НА ДИЗЕЛ ИЗДУВНИ ГАСОВИ (DEF)

Објаснуваме што значи стандардот за емисија на издувни гасови Euro 6 за нашите автомобили, нашите возачи и за животната средина.

АУДИО СИСТЕМ MERIDIAN™ ЗА JAGUAR

Искусете го вашиот избор на музика со најголема јасност и прецизност досега, благодарејќи на врвната аудио технологија за автомобили на Meridian. Иновативните технологии емитираат полн и чист звук како да се работи за изведба во живо, преку вашиот музички плеер и стратешки распоредените звучници.

ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

Доживејте ги чистиот луксуз и динамичките перформанси на Jaguar со ексклузивното тест возење.

Дознајте повеќе