• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

СЛЕДНА ТРКА: БУЕНОС АИРЕС 18.02.17

СЛЕДНА ТРКА:
БУЕНОС АИРЕС 18.02.17
ПУЕРТО МАДЕРО

Уличната кружна патека во Пуерто Мадеро змијулесто се протега околу живописните пејсажи на паркот Микаела Бастидас и лагуната Коипос. Омилена за возачите, патеката во Буенос Аирес е единствена патека домаќин во сите три сезони на Формула Е.


Race Information

ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРКАТА

ИМЕ НА ТРКАТА: Buenos Aires ePrix (Наградата на Буенос Аирес)
ПАТЕКА: Circuito de Puerto Madero (Патека Пуерто Мадеро)
ДАТУМ: 18.02.16
ДОЛЖИНА: 2,479km
СВИОЦИ: 12

Jaguar Racing

КУПЕТЕ БИЛЕТИ

Формула Е нуди разни опции за купување билети. Кликнете подолу за да го пронајдете пакетот којшто највеќе ви одговара.

КУПЕТЕ БИЛЕТИ