ОПЦИИ И JAGUAR ОПРЕМА

Вметнете ги завршните детали во вашиот XE со изборот на елементи од нашата богата понуда на опции и додатоци за да одговараат на вашиот животен стил.

СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Изберете не повеќе од три возила на Jaguar и споредете ги едно до друго
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Jaguar
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Jaguar близу вас
ПАКЕТ EXTERIOR
ПАКЕТ BLACK EXTERIOR

Дополнително разубавете го вашиот XE или XE R-Dynamic. Пакетот за надворешноста Black Exterior ги прекрива украсната маска, порабувањата на прозорците, прозорците и страничните отвори за воздух со завршна обработка во црната боја Gloss Black откривајќи го вашиот скриен карактер.

ПАКЕТ INTERIOR
ПАКЕТ PREMIUM INTERIOR UPGRADE

Уживајте во дополнителниот луксуз и персонализацијата насекаде во XE со пакетот Premium Interior Upgrade. Овој пакет се карактеризира со осветлени метални плочки на праговите, Прилагодливо амбиентално осветлување и блескави метални педали.

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА JAGUAR ОПРЕМА

Дајте му личен белег на вашиот XE. Пронајдете ги додатоците коишто одговараат на вашиот животен стил.

НАДВОРЕШНОСТ
ВНАТРЕШНОСТ
TOURING
ФУНКЦИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА
ЗАДЕН СПОЈЛЕР ВО БОЈА НА КАРОСЕРИЈАТА
Add even more style to your XE with a body-coloured rear spoiler.
КУЌИШТА НА РЕТРОВИЗОРИТЕ ОД КАРБОНСКИ ВЛАКНА
Complete the stylish design of your XE’s exterior mirrors with Carbon Fibre mirror covers. Left and right mirror covers are also available in Gloss Black or a Chrome design.
СТРАНИЧНИ ОТВОРИ ЗА ВОЗДУХ ОД КАРБОНСКИ ВЛАКНА
Carbon Fibre side power vents provide a performance-inspired styling upgrade. Both left and right side options are also available in Gloss Black.
ЛУКСУЗНИ ПОДНИ ПРОСТИРКИ
Durable tailored carpet mat set. Protects the interior carpets from general wear and tear.
ОСВЕТЛЕНИ ПЛОЧКИ НА ПРАГОВИТЕ
Елегантни завршни плочки од не`рѓосувачки челик на праговите на вратите за возачот и совозачот. Светат кога е отворена или вратата за возачот или вратата за совозачот. Се истакнуваат со помош на мекото осветлување во бојата Phosphor Blue.
ПАКЕТ ЗА МИЛЕНИЧИЊА ЗА ЗАШТИТА НА ЗАДНИТЕ СЕДИШТА
Designed to provide protection and easy cleaning of both the rear seat and door linings from muddy paws. Combines the protective second row seat cover and Spill Resistant Pet Bowl.
НАПРЕЧНИ КРОВНИ НОСАЧИ
Напречните носачи овозможуваат употреба на многубројни додатоци за носење багаж на покривот. Engineered specifically for your vehicle.
НОСАЧ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ МОНТИРАН НА ПОКРИВОТ
Едноставен за поставување, се монтира на покривот, носач за велосипеди со заклучување којшто носи еден велосипед по држач. Може да се монтираат максимум три држачи. Maximum cycle weight 20kg per carrier. Requires roof cross bars T4N20453. Suitable for an adult sized bike. Small/child sized bike not applicable for fitment. Consideration should always be given to vehicle's maximum roof load capacity to ensure this is not exceeded.
КРОВЕН КУФЕР ЗА БАГАЖ
Простран кровен куфер, со заклучување, со капацитет од 410 литри, дизајниран за спортска опрема, со димензии од 175 x 82 x 45cm.
CLICK AND PLAY
Click and Play е тип на додаток, може да се отстранува, што служи како држач за таблет и е достапен за разни таблети, а може лесно да се позиционира под многубројни агли за да се добие комфор во кабината и за забава на задните седишта.
CLICK AND HANG
Оваа отстранлива закачалка за палта ви овозможува кошулите и јакните да ги превезувате без да се истуткаат. На закачалката има и вградена кука за да можете да ја користите и надвор од возилото.
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Изберете не повеќе од три возила на Jaguar и споредете ги едно до друго
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Jaguar
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Jaguar близу вас