• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

Jaguar Racing

I‑TYPE

I‑TYPE е моќен но сепак агилен целосно електричен тркачки автомобил, способен да забрза од 0 до 100 km/h (60 mph) за 2,9 секунди. I‑TYPE е направен да им одолее на острите свиоци и непредвидливите површини на кружните градски патеки во Formula E, на брзини до 225 km/h (140 mph).

Оптимизиран за врвна рамнотежа меѓу моќноста и ефикасноста, неговиот мотор со моќност од 200kw (270bhp) инстантно развива вртежен момент, а и се користи за регенерирање на енергијата за време на кочењето, враќајки ја во батеријата со што се зголемува автономијата на автомобилот.

Погледнете ја галеријата

ПЕРФЕКЦИЈАТА И ПЕРФОРМАНСИТЕ БАРААТ ВРЕМЕ

За I‑TYPE се потрошени илјадници човек-часови а ние само што сме започнале. Видео содржината, снимана во текот на еден месец, фати само дел од оваа неверојатна задача.

I‑TYPE, СТАРТУВАЈ ГО ТВОЈОТ МОТОР

Спротивставувајќи се на трендот, тимот на Панасоник Јагуар Рејсинг создаде своја погонска единица за I‑TYPE. Гледајте како нашиот специјален тим од инженери го запали моторот за прв пат.

JAGUAR I‑PACE CONCEPT

Знаењето и иновациите што ги развиваме во нашите тркачки автомобили за Формула Е ќе се појават на патиштата во втората половина на 2018 година.

I‑PACE Concept е визија на првиот целосно електричен сериски автомобил на Jaguar, спортски автомобил со пет седишта којшто инстантно развива вртежен момент од 700Nm, моќност од 400PS и има забрзување 0-100km/h за околу 4 секунди.

ИСТРАЖЕТЕ ГО JAGUAR I‑PACE CONCEPT