• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

Jaguar Racing

ЗА ФОРМУЛА Е

Основан во 2014, Формула Е шампионатот на ФИА брзо станува највозбудливата серија во календарот на мотоспортот. Со акција тркало до тркало на големи брзини, на брановидните улични кружни патеки, Формула Е е уникатно и возбудливо интерактивно доживување за сите. Сите тимови во Формула Е работат со иста шасија и со иста батериска единица, така што борбата се сведува на вештината на возачите и на способноста да се развие моќност додека се одржуваат оптимални перформанси на батеријата.

ГЛОБАЛНИ ЛОКАЦИИ

Формула Е има 14 трки, низ центрите на 12 градови во светот, на пет континенти. Од Монако до Монтреал и од Буенос Аирес до Берлин, Формула Е е вистински глобален спектакл.

КРУЖНИ ПАТЕКИ ВО ЦЕНТРИТЕ НА ГРАДОВИТЕ

Формула Е е карневал од трки, забава и музика што нуди директно искуство коешто никогаш порано не е видено во автомото трките.

FANBOOST

FanBoost ви дава вам, на навивачите, директно да влијаете на акцијата. Преку Fanboost гласајте за вашиот омилен возач и восхитувајте му се кога ќе ја ослободи моќноста на патеката.