• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

Спецификации

I-PACE SE

EV400 90kWh AWD

Отвори сѐ
Затвори сѐ
Преглед
Број на седишта 5
WLTP автономија од - km 470
ПОГОНСКИ СИСТЕМ И ПЕРФОРМАНСИ

ПОГОНСКИ СИСТЕМ

Батерија (kWh) 90
Максимална моќност PS (kW) 400 (294)
Максимален вртежен момент Nm 696
Погон AWD - на сите тркала
Трансмисија Автоматска

ПЕРФОРМАНСИ

Максимална брзина km/h 200
Забрзување 0-100 km/h во секунди 4,8
Димензии и тежина

Димензии

Трага на предните тркала (mm) 18" 1641
20" 1627
22" 1624
Трага на задните тркала (mm) 18" 1661
20" 1647
22" 1650
Вкупна висина (mm) 1565
Меѓуоскино растојание (mm) 2990
Вкупна должина (mm) 4682
Вкупна ширина заедно со ретровизорите (mm) 2139
Вкупна ширина со склопени ретровизори (mm) 2011
Слободен простор под возилото кога е целосно натоварено (mm) 142
Круг на вртење (m) 11,98
Капацитет на багажниот простор (литри) 638* - 656

Тежина

Тежина од - Ненатоварено (kg) 2133
Бруто тежина на возилото (kg) 2670
АВТОНОМИЈА И ПОТРОШУВАЧКА
WLTP автономија од - km 470
WLTP потрошувачка од - kWh/100km 21,2

КОНФИГУРАТОР

Пронајдете ја вашата одушевувачка комбинација од перформанси, технологија и стил на Jaguar.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА

Сакате да дознаете повеќе? За детални информации во врска со I‑PACE, преземете ја најновата брошура тука.

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА