• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

I‑PACE FIRST EDITION

I‑PACE First Edition е достапен само една година.

ЗАБРЗУВАЊЕ

0-100km/h за 4,8 секунди

АВТОНОМИЈА

470km според WLTP циклусот

*WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure – Светска хармонизирана постапка за испитување на лесни возила) е новиот процес што беше постепено воведуван од 2017 година, што мери потрошувачка на гориво, потрошувачка на енергија, автономија и емисија на издувни гасови кај патничките возила во Европа. Овој процес е направен да обезбеди вредности поблиски до вредностите при реалното возење. Тој ги испитува возилата со опционална опрема и со посложени постапки на испитување и профили на возење.


УНИКАТНИ ДЕТАЛИ

I‑PACE First Edition ги зема радикалниот дизајн, технологијата и перформансите на I‑PACE и им додава уникатни дизајнерски детали и спецификација богата со функции.

Креирајте свој модел

НАПРЕД

НАЗАД

ВНАТРЕШНОСТ

КАРАКТЕРИСТИКИ НА I‑PACE FIRST EDITION

Ексклузивност како дел од стандардната опрема во I-PACE First Edition.

20”-НИ ТРКАЛА ОД ЛЕГУРА

20"-ни тркала од легура 'Style 5070' со 5 двојни краци во бојата Technical Grey со завршна обработка Polished.

МАТРИКС ЛЕД ФАРОВИ

Обезбедуваат врвна видливост. Матрикс ЛЕД фарови со препознатливи светла за дневно возење.

КОЖНИ СПОРТСКИ СЕДИШТА

Предните седишта со прилагодување во 18 насоки, со греење, ладење и мемориска функција и задните седишта со греење се карактеризираат со висококвалитетна кожа и контролиран комфор.

TOUCH PRO DUO

Новите 10"-ни и 5"-ни двојни екрани на допир со висока резолуција нудат зголемена флексибилност и ефикасност. На едниот екран гледајте ги информациите, а во исто време на другиот екран комуницирајте со дополнителни карактеристики.

АУДИО СИСТЕМ MERIDIAN

Системот со моќност од 825W емитира полн и чист звук како да се работи за изведба во живо преку своите 15 звучници вклучувајќи го и двоканалниот сабвуфер. Аудио системот Meridian™ со опкружувачки звук е беспрекорно соединет со помош на технологијата Trifield™.

ПАКЕТ DRIVER ASSIST

Пакетот Driver Assist нуди многубројни елементи за помош на возачот како дополнение на стандардните карктеристики, вклучувајќи ги системите Прилагодлива контрола на патна брзина со функцијата Помош за управување, 360° систем од камери за опкружувачка слика, Итно кочење при голема брзина и Помош за мртов агол.

ФИКСЕН ПАНОРАМСКИ ПОКРИВ

Нуди повеќе природна светлина, просторна кабина и модернизиран стил.

ПРИЛАГОДЛИВО ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Со притискање на копчето на екранот на допир можете да ја смените бојата на внатрешното осветлување за да одговара на вашето расположение.

КЛИМА УРЕД СО ЧЕТИРИ ЗОНИ

Секој патник може да доживее комфор и спокојство во своја атмосфера.

ПЛОЧКИ FIRST EDITION НА ПРАГОВИТЕ НА ВРАТИТЕ

Метални плочки на праговите на вратите со знакот First Edition.

ФУРНИР FIRST EDITION

First Edition фурнир во нијансата Gloss Charcoal Ash.

ПАКЕТ COLD CLIMATE

Овој пакет вклучува греење на млазниците на прскалките, греење на ветробранското стакло и греење на воланот.

Play

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги деталните информации за перформансите и автономијата, димензиите и другите главни карактеристики за целата палета на I‑PACE.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

КРЕИРАЈТЕ ВАШ I‑PACE

Пронајдете ја вашата одушевувачка комбинација од перформанси, технологија и стил на Jaguar.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

ОПРЕМА - ДОДАТОЦИ НА JAGUAR

Креирајте го најдобриот I‑PACE во светот: вашиот

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОПЦИИТЕ И ДОДАТОЦИТЕ
ИНФОРМИРАЈТЕ МЕ РЕДОВНО
*WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure – Светска хармонизирана постапка за испитување на лесни возила) е новиот процес што беше постепено воведуван од 2017 година, што мери потрошувачка на гориво, потрошувачка на енергија, автономија и емисија на издувни гасови кај патничките возила во Европа. Овој процес е направен да обезбеди вредности поблиски до вредностите при реалното возење. Тој ги испитува возилата со опционална опрема и со посложени постапки на испитување и профили на возење. Официјални вредности според EU испитувања од испитувањата на производителот според законите на EU. Служат само за споредба. Реалните вредности и податоците за вкупните перформанси на EV (електрично возило) можат да се разликуваат во зависност од променливите величини во возењето и околината.