• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

Play

ПРАКТИЧНОСТ

Беспрекорно интегрираните технологии овозможуваат едноставно контролирање на функциите на I‑PACE и вашите поврзани уреди.

I‑PACE има компактни габаритни димензии, но исклучително пространа внатрешност. Конструкцијата на електричен автомобил ја дава слободата да се замисли нов простор во внатрешноста за вас и вашите сопатници.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

ПРОСТРАНОСТ

Конструкцијата на I‑PACE овозможува предните седишта да се постават уште понапред кон просторот кадешто традиционално беше сместен моторот, подобрувајќи ја положбата за возење. Ова обезбедува и поголемо растојание помеѓу предните и задните седишта, што им дава дополнителен простор за нозете и комфор на патниците на задните седишта.

БАГАЖЕН ПРОСТОР

Зад задните седишта е обилниот багажен простор од 656 литри со должина од 967 mm. Капцитетот за сместување багаж во I‑PACE се комплетира со предниот оддел за складирање, под хаубата, што обезбедува дополнителни 27 литри простор за складирање.

СКЛАДИРАЊЕ ВО АВТОМОБИЛОТ

СКЛАДИРАЊЕ ВО АВТОМОБИЛОТ

Отсуството на систем за трансмисија создава простор од 10,5 литри за касета под предниот централен потпирач за раце. Исто така, под задните седишта по целата ширина има погоден простор за складирање. Исто така, бидејќи електромоторите на бараат конвенционален менувач, најголемиот простор во централната конзола го направивме со дизајнирање на совршено место за телефони и клучеви.

КЛУЧ ЗА АКТИВИРАЊЕ

Уживајте во вашите омилени активности на отворено и чувајте го вашиот клуч за автомобилот во возилото на сигурно. Опционалниот Клуч за активирање всушност е робусна, потполно водоотпорна алка за рака, што ви овозможува да учествувате во многубројни активности во кои не е погодно да го носите клучот со вас.

Пронајдете ја вашата одушевувачка комбинација од перформанси, технологија и стил на Jaguar.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ