• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

JAGAUR GEAR - ДОДАТОЦИ

Завршни детали коишто F‑TYPE го прават само ваш.

Опрема - Додатоци на Jaguar ви овозможуваат да го персонализирате вашиот F‑TYPE по ваш вкус, според вашиот животен стил и да одговара на вашите интереси. Погледнете ги додатоците, а потоа креирајте F‑TYPE од вашите сништа или прегледајте го на интернет нашиот каталог за додатоци за да го видите целиот асортиман.

Креирајте свој F‑TYPE Каталог на додатоци

ДОДАТОЦИ ОД КАРБОНСКИ ВЛАКНА СО ЗАВРШНА ОБРАБОТКА ВО SILVER WEAVE

Додадете уште поголем интензитет во динамичниот карактер на вашиот F‑TYPE со овие додатоци со мала тежина, инспирирани од перформансите. Во асортиманот на додатоците од карбонски влакна со завршна обработка во Silver Weave се вклучени страничните отвори за вентилација, жалузините на хаубата, куќиштата на ретровизорите и заштитните рамки при превртување.

Креирајте свој F‑TYPE

ДОДАТОЦИ ЗА ВНАТРЕШНОСТА

Надградете ја внатрешноста на F‑TYPE и истакнете го вашиот карактер со овие првокласни додатоци. Изберете од палетата во којашто спаѓаат гостопримливите осветлени плочки на праговите, ладните алуминиумски лопатки за брзо менување на степените на пренос со помош на врвовите на прстите и чувството на перформанси што го нуди издигнатиот селектор на степените на пренос изработен од карбонски влакна лакиран во бојата High Gloss.

Креирајте свој F‑TYPE

ДОДАТОЦИ ЗА НАДВОРЕШНОСТА

F‑TYPE е вистински перформансен спортски автомобил. Но, лесно е F‑TYPE да го направите да биде и практичен спортски автомобил преку асортиманот на првокласните додатоци за надградба на просторот, комфорот и универзалноста. Направени совршено да се совпаѓаат со F‑TYPE за да се добие максимална префинетост, во палетата на додатоци е вклучен штитникот од ветер* за да се намалат провевот и турбуленцијата во кокпитот на F‑TYPE Convertible. Практичниот носач на скии што се монтира на задниот дел е безбеден и сигурен систем, со знакот на Jaguar, за превезување опрема за зимски спортови. За дополнителен детаљ на елеганција достапни се и заштитни рамки при превртување во сјајна црна боја.

*Дел од стандардната опрема кај моделите F‑TYPE R и F‑TYPE SVR Convertible

Креирајте свој F‑TYPE

Можете да го изберете вашиот модел на F‑TYPE и да додадете опции и додатоци кога ќе го креирате вашиот F‑TYPE. А доколку сакате да погледнете и повеќе од тоа што сме ви предложиле, и уште подетално да го персонализирате вашиот F‑TYPE, зошто не би го прегледале нашиот целосен интернет каталог?
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ F‑TYPE КАТАЛОГ НА ДОДАТОЦИ