Logo jaguar mobile
 • Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  Целосно новиот E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

F‑PACE PURE

Суштината на F‑PACE. Перформанси на Jaguar, агилна управливост и практичност.
ЕМИСИЈА НА CO2 g/km

Од 126 со рачен менувач
Од 134 со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km

Од 4,8 со рачен менувач
Од 5,1 со автоматска трансмисија

F‑PACE Pure ги соединува иновациите и сестраноста со возбудата што ја носи агилноста на спортски автомобил. Моделот нуди избор од напредни бензински и дизел* мотори, а и едниот и другиот мотор се во комбинација со автоматска или рачна* трансмисија. Со тоа се добива F‑PACE Pure што одговара на секој животен стил.

*Зависи од пазарот

Креирајте свој модел Закажете тест возење

JAGUAR КВАЛИТЕТ

Комбинирајќи ги современиот дизајн со врвниот квалитет на завршната обработка, исклучително пространата кабина на F‑PACE Pure се карактеризира со предни седишта со прилагодување во 8 насоки како дел од стандардната опрема.

ВО ДЕТАЛИТЕ Е

Штом ќе седнете во F‑PACE Pure, ги забележувате прецизно изработените детали. Од модерната елеганција на металните прагови со натпис Jaguar и тапацирот на вратите во бојата Gloss Black до одмерениот кокпит и комфорните седишта.

Истражете ја надворешноста

ВАШИОТ КОМАНДЕН ЦЕНТАР

Во срцето на F‑PACE е системот за информации и забава InControl Touch, којшто има екран на допир од 8 инчи со современ графички дизајн и интуитивни елементи за контрола. Овој систем, на дофат на раката ви доведува разни карактеристики, вклучувајќи ги аудио системот, клима уредот и сателитската навигација*.

*Опционална карактеристика (зависи од пазарот)

Истражете ја технологијата во автомобил

СТИЛОТ НА НАДВОРЕШНОСТА

Од самоуверенета исправена украсна маска до мускулестата хауба и нагласените задни крила, F‑PACE е перформансен SUV коjшто има ДНК на спортски автомобил. Неговиот карактеристичен изглед се комплетира со тркалата од легура со димензија од 18 инчи, рабовите на прозорците во бојата Satin Black и привлечните хромирани странични отвори за вентилација.

Истражете ја надворешноста

СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА PURE

Откријте повеќе за Pure.

Истражете ги спецификациите

НАПРАВЕТЕ ГО ВАШ

Скројте го F‑PACE според вашиот животен стил. На располагање ја имате широката палета од практични и стилски додатоци.

Истражете ги додатоците