• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

F-PACE

Нашиот луксузен перформансен SUV ги соединува спортската управливост и драматичната убавина со секојдневната практичност и ефикасност.

ЕМИСИЈА НА CO2 ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС (g/km)

Од 147‡ со рачна трансмисија
Од 151‡ со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС (l/100km)

Од 5,6‡ со рачна трансмисија
Од 5,7‡ со автоматска трансмисија

Jaguar F-PACE е перформансен SUV коjшто ги комбинира максимално возбудливото возење и економичноста. Технолошки напреден до сржта, F-PACE се грижи за вашата безбедност, поврзливост и забава. Способен е за секаков пат и има капацитет за секој ден. F-PACE е Jaguar за вас, Jaguar за вашето семејство.

Креирајте свој модел

РЕДИЗАЈН ЗА ИСКЛУЧИТЕЛНИ, ВОЗБУДЛИВИ ПЕРФОРМАНСИ

Одделот Special Vehicle Operations (SVO) ја редизајнира надворешноста на F-PACE до исклучителни, возбудливи перформанси. F-PACE SVR е најзначајната еволуција на наградуваниот F-PACE.

ИСТРАЖЕТЕ ГО F-PACE SVR

ДНК НА СПОРТСКИ АВТОМОБИЛ

F-PACE е перформансен SUV коjшто има ДНК на спортски автомобил. Од испакнатата хауба до нагласените задни крила, неговиот моќен изглед го прави исклучителен и ги привлекува погледите кога е на пат. А сега, имате можност во F-PACE да ги доживеете идеите на SVO. Надградената аеродинамика на одредени карактеристики на F-PACE SVR, како што се новиот преден одбојник и отворите на хаубата, укажуваат на неговата исклучителна моќност.

Истражете ја надворешноста

ПРАКТИЧНОСТ И ПРОСТРАНОСТ

F-PACE има багажен простор со капацитет од 650 литри што е водечки во класата и прилагодлива конфигурација со соборување на задните седишта во однос 40:20:40.

Истражете ја внатрешноста

МОЌНОСТ И ЕФИКАСНОСТ

Палетата на мотори на F-PACE, вклучувајќи го и новиот 5.0-литарски V8 550PS бензински мотор со компресор2, и алуминиумската констукција со мала тежина нудат префинетост, ефикасност и возбудливи перформанси.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ

Возилата што се прикажани во филмската содржина на оваа веб-локација може да не се точните претставници на најновите обновувања и надградби. Ве молиме обратете се до вашиот локален продавач на Jaguar за да ги добиете најновите спецификации.

ТЕХНОЛОГИЈА ВО АВТОМОБИЛ

Во F-PACE ја имате најсовремената технологија, како што се опционалниот Head-up дисплеј и Клуч за активирање, како и напредните системи за помош на возачот коишто секое патување ќе го направат полесно и порелаксирано. Тука спаѓа и напредниот InControl мултимедијален систем, Touch Pro, кој се грижи за вашата забава и ви гарантира дека секогаш сте поврзани со надворешниот свет.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА ВО АВТОМОБИЛ
F-PACE ЗА БИЗНИС

F-PACE ЗА БИЗНИС

F-PACE на возачите им нуди уникатна комбинација од секојдневна практичност, ефикасност и карактеристичен, спортски стил.

Технологијата на F-PACE за мал коефициент на триење, каросеријата со мала тежина и иновативната аеродинамика се грижат да се добие намалена потрошувачка на гориво и емисија на CO2 - сето ова придонесува за ниски вкупни трошоци за поседување и одржување на возилото.

Кога на тоа ќе го додадете сиот простор што ви треба за секој аспект од вашиот професионален и приватен живот, F-PACE е совршено надополнување за секој возен парк.

ПАЛЕТАТА НА JAGUAR F-PACE

Прегледајте ја F-PACE серијата и откријте ја вашата идеална комбинација од перформанси, стил и практичност.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ F-PACE МОДЕЛ

F-PACE PURE

Суштината на F-PACE. Енергични перформанси, агилна управливост и практичност.

F-PACE PRESTIGE

Дополнителен луксуз со прекрасно изработена внатрешност вклучувајќи го и кожниот тапацир.

F-PACE PORTFOLIO

Кулминација на луксузот на F-PACE - елегантен, софистициран и со множество од иновативни технологии.

F-PACE R-SPORT

Самоуверен спортски стил со спортски елементи на надворешноста и специјални спортски седишта.

F-PACE S

За импресивни перформанси, изберете помеѓу 3.0-литарскиот V6 300PS дизел мотор со двоен турбополнач или 3.0-литарскиот V6 380PS бензински мотор со компресор3.

F-PACE SVR

Со мотор што развива моќност од 550PS и што дава забрзување од 0 до 100km/h за 4,3 секунди, F‑PACE SVR е проектиран за чиста моќност и возбуда.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.
1Простор под полицата и кога возилото е опремено со систем за поправка на пневматици. 508 литри кога возилото е опремено со тенко резервно тркало. 463 литри кога возилото е опремено со резервно тркало со нормална димензија.
2Достапно само кај F-PACE SVR.
3Во зависност од пазарот.
‡Сите вредности се цели на производителот и се предмет на крајно потврдување пред да се почне со производство. Забележете дека вредностите за CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од вградените тркала, а најниските вредности може да не се постигнат со стандардните тркала.