• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

F-PACE PURE

Суштината на F-PACE. Перформанси на Jaguar, агилна управливост и практичност.

ЕМИСИЈА НА CO2 ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС g/km

Од 147‡ со рачна трансмисија
Од 151‡ со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС l/100km

Од 5,6‡ со рачна трансмисија
Од 5,7‡ со автоматска трансмисија

Jaguar F-PACE Pure ги соединува иновациите и сестраноста со возбудата што ја носи агилноста на спортски автомобил. Моделот нуди избор од напредни бензински и дизел1 мотори, а и едниот и другиот мотор се во комбинација со автоматска или рачна1 трансмисија. Со тоа се добива F-PACE Pure што одговара на секаков животен стил.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

JAGUAR КВАЛИТЕТ

Спојувајќи го современиот дизајн со врвниот квалитет на завршната обработка, исклучително пространата кабина на F-PACE Pure се карактеризира со предни седишта со прилагодување во 8 насоки како дел од стандардната опрема.

ВО ДЕТАЛИТЕ Е

Штом ќе седнете во F-PACE Pure, ги забележувате прецизно изработените детали. Од модерната елеганција на осветлените метални прагови со натпис Jaguar и тапацирот на вратите во бојата Gloss Black до одмерениот кокпит и комфорните седишта.

Истражете ја внатрешноста

ВАШИОТ КОМАНДЕН ЦЕНТАР

Во срцето на F-PACE е системот за информации и забава Touch Pro, којшто има екран на допир од 10 инчи со современ графички дизајн и интуитивни елементи за контрола. Овој систем, на дофат на раката ви доведува разни карактеристики, вклучувајќи ги аудио системот, клима уредот и сателитската навигација2.

Истражете ја технологијата во автомобил

СТИЛОТ НА НАДВОРЕШНОСТА

Од самоуверенета исправена украсна маска до мускулестата хауба и нагласените задни крила, F-PACE е перформансен SUV коjшто има ДНК на спортски автомобил. Неговиот карактеристичен изглед се комплетира со тркалата од легура со димензија од 18 инчи и привлечните хромирани странични отвори за вентилација.

Истражете ја надворешноста

СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА PURE

Откријте повеќе за Pure.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

НАПРАВЕТЕ ГО ВАШ

Скројте го F-PACE според вашиот животен стил. На располагање ја имате широката палета од практични и стилски додатоци.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ДОДАТОЦИТЕ

1Во зависност од пазарот.
2Опционална карактеристика (во зависност од пазарот).
3Само со автоматска трансмисија.
‡Сите вредности се цели на производителот и се предмет на крајно потврдување пред да се почне со производство. Забележете дека вредностите за CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од вградените тркала, а најниските вредности може да не се постигнат со стандардните тркала.