• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

F-PACE PRESTIGE

Додаден луксуз со прекрасно изработена внатрешност вклучувајќи го и кожниот тапацир.

ЕМИСИЈА НА CO2 ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС g/km

Од 147‡ со рачна трансмисија
Од 151‡ со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС l/100km

Од 5,6‡ со рачна трансмисија
Од 5,7‡ со автоматска трансмисија

Jaguar F-PACE Prestige ја комбинира својата појава којашто мами погледи, со стилската префинета и практична внатрешност. Можете да изберете од достапните мотори и трансмисии со опцијата AWD (погон на сите тркала) или RWD (погон на задните тркала). И каков и да е вашиот стил, секое патување е издигнато на повисоко ниво со нашиот пакет од напредни технологии InControl1.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

ЛУКСУЗЕН ПРОСТОР

Хармонизирајќи се со чудесниот надворешен дизајн, внатрешноста на F-PACE Prestige нуди првокласни материјали со совршена изработка и елегантни завршни детали.

ДОДАДЕН ЛУКСУЗ

Уживајте во комфорот на предните седишта со прилагодување во 8 насоки со убавината и луксузот на зрнестата кожа со контрастни шевови. Мекиот волан од зрнеста кожа и екранот на допир обложен со фино порабена вештачка кожа го збогатуваат чувството за врвен квалитет. Изберете една од трите комбинации од бои за да му дадете личен детаљ на вашиот автомобил.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ВНАТРЕШНОСТА

АМБИЕНТНО ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Сноповите од мека светлина на амбиентното внатрешно осветлување во бојата Phosphor Blue ги нагласуваат централната конзола, препознатливите линии на вратите, кваките на вратите и просторот за одлагање предмети во вратите - збогатувајќи го амбиентот во кабината.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ВНАТРЕШНОСТА

КСЕНОН ФАРОВИ

За поедноставно и побезбедно ноќно возење тука се бифункционалните ксенон фарови на Jaguar со прскалки коишто обезбедуваат одлично осветлување на патот, и со долгите и со соборените светла. Интегралните ЛЕД светла за дневно возење со „Ј“ потписот даваат и карактеристична визуелна препознатливост.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТА

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ КАКО ДОПОЛНЕНИЕ НА F-PACE PRESTIGE

СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА PRESTIGE

Откријте повеќе за Prestige.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

НАПРАВЕТЕ ГО ВАШ

Скројте го F-PACE според вашиот животен стил. На располагање ја имате широката палета од практични и стилски додатоци.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ДОДАТОЦИТЕ

1Remote содржи претплатнички услуги што можат да се продолжат по почетниот услов за којшто ве советувал вашиот продавач на Jaguar. Карактеристиките на InControl, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот - проверете кај вашиот локален продавач на Jaguar за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на обновувања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација.
2Само со автоматска трансмисија.
‡Сите вредности се цели на производителот и се предмет на крајно потврдување пред да се почне со производство. Забележете дека вредностите за CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од вградените тркала, а најниските вредности може да не се постигнат со стандардните тркала.