Logo jaguar mobile
 • Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  Целосно новиот E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

СЕРИЈАТА НА МОДЕЛИ НА F‑PACE

Прегледајте ја серијата F‑PACE и откријте ја вашата идеална комбинација од перформанси, стил и практичност.

Креирајте свој модел Закажете тест возење

F‑PACE PURE

Суштината на F‑PACE. Енергични перформанси, агилна управливост и практичност.

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • 18"-ни тркала од легура
 • Халогени фарови со светла за дневно возење
 • Седишта од првокласен мебел штоф
 • Предни седишта со рачно прилагодување во 8 насоки
 • Завршни украсни детали во бојата Gloss Black

F‑PACE PRESTIGE

Додаден луксуз со прекрасно изработена внатрешност вклучувајќи го и кожниот тапацир.

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА PURE):

 • Бифункционални ксенон фарови со ЛЕД светла за дневно возење со „Ј“ потпис
 • Прскалки за фаровите
 • Седишта од кожата Taurus
 • Хромирани рабови на прозорците
 • Внатрешно осветлување според расположението

F‑PACE PORTFOLIO

Кулминација на луксузот на F‑PACE - елегантен, софистициран и со множество од иновативни технологии.

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА PRESTIGE):

 • 18"-ни тркала од легура (измена на стилот)
 • Луксузни седишта од перфорирана кожа Windsor
 • Предни седишта со електрично прилагодување во 10 насоки
 • Прилагодливо внатрешно осветлување според расположението
 • Фурнир во Gloss Figured Ebony

F‑PACE R-SPORT

Самоуверен спортски стил со спортски елементи на надворешноста и специјални спортски седишта.

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА PURE):

 • 19"-ни тркала од легура
 • Каросерија со опремата R-Sport вклучувајќи ги и R-Sport одбојниците (и предниот и задниот), украсни странични елементи на вратите во боја на каросеријата со завршни елементи во бојата Satin Black
 • Метални плочки на праговите со обележјето R-Sport
 • Бифункционални ксенон фарови со ЛЕД светла за дневно возење со „Ј“ потпис
 • Спортски седишта од кожата Taurus и техничка мрежа
 • Внатрешно осветлување според расположението

F‑PACE S

За вистински спортски перформанси, изберете помеѓу 3.0-литарскиот V6 турбодизел мотор со моќност од 300PS или 3.0-литарскиот V6 бензински мотор со компресор со моќност од 380PS.

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ (ДОПОЛНЕНИЕ НА R-SPORT):

 • 20"-ни тркала од легура
 • Каросерија со опремата S вклучувајќи ги и S одбојниците (и предниот и задниот), S украсни странични елементи на вратите во боја на каросеријата со завршни елементи во бојата Satin Chrome
 • Метални прагови со обележјето S
 • ЛЕД фарови со ЛЕД светла за дневно возење со „Ј“ потпис
 • Спортски седишта од кожата Taurus и антилоп материјал
 • Предни седишта со електрично прилагодување во 10 насоки
 • Завршни украсни детали од мрежест алуминиум
 • Блескави спортски педали
 • Прилагодлива динамика
 • Црвени шепи на кочниците
 • Лопатки на воланот за менување степени на пренос во завршна обработка Satin Chrome
 • Тапацир на таванот од антилоп материјал - Jet
БЕЗБЕДНОСТ

БЕЗБЕДНОСТ

F‑PACE нуди бројни напредни безбедносни системи. Тука спаѓаат системот Помош при нагло кочење (EBA) - којшто ја зголемува силата на кочење до максималната ако дојде до нагло активирање на кочењето - и системот Автономно итно кочење со сензор за пешаци којшто го забележува потенцијалниот судар, издава предупредување и може автоматски да го активира кочењето на автомобилот за да се ублажи можниот удар.

СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ

СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ

За да го направи возењето поедноставно и побезбедно, F‑PACE има бројни системи за помош на возачот. Достапен е системот Контрола на патната брзина со функцијата Ограничувач на брзината, преку којшто можете да ја поставите вашата максимална брзина и се грижи да не ја пречекорите дозволената брзина. Системот Предупредување за напуштање на коловозна лента ве предупредува ако ненамерно излегувате од лентата. Системот Контрола на стабилноста на приколката се грижи повторно да воспоставите контрола во опасни ситуации при занесување на приколката.

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВОЗЕЊЕ

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВОЗЕЊЕ

Технологијата за возење којашто е во F‑PACE го прави секое возење побезбедно и ви овозможува поголемо уживање во возењето. Системот JaguarDrive Control обезбедува лесно префрлување помеѓу режимите за возење. Системот Насочување на вртежниот момент ја максимира контролата дури и низ најтесните свиоци. Системот TVbB (насочување на вртежниот момент преку кочење) дава зголемена агилност како кај спортски автомобил и зголемена самодоверба на возачот. А системот Динамичка контрола на стабилноста ја максимира стабилноста во неочекуваните ситуации.

ЕДНОСТАВЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ

ЕДНОСТАВЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ

Возењето на F‑PACE е едноставно и не бара никаков напор бидејќи возилото во себе има паметни функции. За секој свиок, за секое маневрирање, Електричниот серво управувач (EPAS) на F‑PACE ви дава извонредна повратна информација и прецизна контрола. Системот Помош при тргнување на нагорнина и технологијата Stop/Start го прават возењето во густ сообраќај порамномерно и поефикасно. Во исто време електричните прозорци коишто се активитаат со еден допир и бришачите на ветробранското стакло со сензор за дожд гарантираат дека секое возење е уште поедноставно.

ПОВРЗЛИВОСТ

ПОВРЗЛИВОСТ

Уживајте во поврзливоста без прекини кај F‑PACE. На располагање се приклучоци за USB, AUX и iPod така што уживањето во вашите лични медиуми преку системот за информации и забава во автомобилот е едноставно. Bluetooth спарувањето и емитирањето значи и дека вашиот телефон може да се интегрира во системот на автомобилот така што останете поврзани додека сте во движење.

СПЕЦИФИКАЦИИ

Истражете ги спецификациите на новиот перформансен SUV на Jaguar.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА

Спремни сте да дознаете повеќе? За подетални информации во врска со F‑PACE преземете ја брошурата тука.

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ДИГИТАЛНАТА БРОШУРА