• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

E-PACE

E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km

Од 141 со рачен менувач
Од 159 со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km

Од 5.3 со рачен менувач
Од 6.0 со автоматска трансмисија

Со кокпит фокусиран кон возачот, сместен во срцето на внатрешноста ориентирана кон фамилијарните каратеристики, E‑PACE го спојува возбудливото доживување од возењето на Jaguar со секојдневната практичност и простор за складирање во внатрешноста којшто е водечки во класата. Досега немало компактен СУВ како овој.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

Возилата што се прикажани во филмската содржина на оваа веб-локација може да не се точните претставници на најновите обновувања и надградби. Некои опишани карактеристики може да зависат од пазарот или од погонската единица. Обратете се до вашиот локален продавач на Jaguar за да ги добиете најновите спецификации.
Play

РОДЕН ЗА ДА ГИ ВОЗБУДУВА СЕТИЛАТА

Возбудливо, инстинктивно возење е во ДНК на секој Jaguar. Запознајте го целосно новиот E‑PACE, компактниот СУВ со рикот на Jaguar.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

ИЗГЛЕД ПО КОЈ СИТЕ СЕ ВРТАТ

Со својата извајана хауба и мускулест заден дел, E‑PACE е динамичен и агилен SUV со линии на coupé. За впечатливо присуство на патот, E‑PACE поседува елегантни предни LED светла и LED светлосен потпис назад. За поголема безбедност со стил, изберете Matrix LED предни светла со дневни светла и инспиративни трепкачи.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТ

КОКПИТ СО ФОКУС КОН ВОЗАЧОТ

Внатрешноста на E‑PACE со фокус кон возачот се карактеризира со висококвалитетни материјали и современ дизајн. Кокпитот се обмотува околу возачот, поставувајќи ги сите елементи за контрола и копчиња на дофат на раката, така што можете да се концентрирате на возбудата од возењето.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ВНАТРЕШНОСТА
Play

ДОЖИВУВАЊЕ ВО ВОЗЕЊЕТО

Откријте ја возбудата што ја носи возењето на E‑PACE. Нудејќи единствен баланс помеѓу агилноста и комфорот во возењето, системот со целосно независно потпирање има софистициран дизајн на задното потпирање од типот multi-link. Напредните технологии за возење вклучувајќи ги Активен погон1 и Прилагодлива динамика2 обезбедуваат дека E‑PACE нуди агилно, контролирано возење.

Возилата што се прикажани во филмската содржина на оваа веб-локација може да не се точните претставници на најновите обновувања и надградби. Некои опишани карактеристики може да зависат од пазарот или од погонската единица. Обратете се до вашиот локален продавач на Jaguar за да ги добиете најновите спецификации.

ТЕХНОЛОГИЈА ВО АВТОМОБИЛ

Дизајнирана за да го направи возењето побезбедно и со поголемо уживање, најсовремената технологија на E‑PACE го вклучува нашиот систем за информации и забава Touch Pro којшто се карактеризира со 10”-ен екран на допир во стилот на таблет.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА ВО АВТОМОБИЛ

МЕСТО ЗА СЀ

E‑PACE има простор за складирање во внатрешноста којшто е водечки во класата. Длабоката централна конзола со држач за чаши што може да се отстрани, обезбедува високофлексибилен простор. Големата касета пред совозачот е одлично место за сите битни работи што сакате да ви бидат при рака, а длабокиот простор за одлагање предмети во двете предни врати е извајан за да се грижи за мноштво ситници.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПРАКТИЧНОСТА И БЕЗБЕДНОСТА

ПЕТ ЅВЕЗДИЧКИ СПОРЕД EURO NCAP

Jaguar E-PACE доби пет ѕвездички според Euro NCAP тестовите за безбедност, што потврдува дека ова возило е меѓу најбезбедните на пазарот. Нудејќи извонредна заштита за возрасни, деца и пешаци, ова возило беше високо оценето во сите категории. 

Неговиот опсежен пакет од стандардни безбедносни системи, вклучително и системите Итно кочење со Забележување пешак и Помош за задржување во коловозна лента, ги поврзува системите за да се обезбеди унапредена заштита.

ПОСЕТЕТЕ ЈА ВЕБ-ЛОКАЦИЈАТА НА EURO NCAP

ПАЛЕТАТА МОДЕЛИ НА E‑PACE

Возбудливото возење, современата мајсторска изработка и секојдневната практичност се стандард. Сега, кој член од семејството E‑PACE ќе го изберете?

E-PACE

Агилна управливост, добар изглед којшто ги привлекува погледите и исклучителна практичност - тоа е суштината на E‑PACE. Меѓу останатите карактеристики се надворешното целосно ЛЕД осветлување, најсовремените системи за помош на возачот и екранот на допир од 10” којшто овозможува богато аудио-визуелно доживување.

E-PACE S

E‑PACE S ја збогатува внатрешноста со прекрасно изработени декоративни површини од зрнеста кожа. Напредната технологија го вклучува пакетот Connect Pro3, којшто се карактеризира со функциите Pro Services и 4G Wi-Fi хот-спот, Smart Settings, Online Media и Navigation Pro, со што ви се овозможува да ги зачувате вашите омилени места и да ги користите гестикулациите со штипнување и зумирање за едноставно истражување на мапата.

E-PACE SE

Иновативна комбинација од префинетост, функционалност и напредна технологија. E‑PACE SE доаѓа со предни седишта со мемориска функција со прилагодување во 14 насоки, крајна врата со електромоторен погон и врвниот аудио систем MeridianTM.

E-PACE HSE

Врвниот израз на E‑PACE – седишта од Windsor кожа со прилагодување во 18 насоки со мемориска функција за возачот и совозачот, систем Влегување без клуч и крајна врата со функцијата активирање со гестикулација. Интерактивниот дисплеј за возачот од 12.3” обезбедува јасна и остра графика со глатки движења.

E-PACE R-DYNAMIC

Агилна управливост, добар изглед којшто ги привлекува погледите и исклучителна практичност - тоа е суштината на E‑PACE. Меѓу останатите карактеристики се надворешното целосно ЛЕД осветлување, најсовремените системи за помош на возачот и екранот на допир од 10” којшто овозможува богато аудио-визуелно доживување.

E-PACE R-DYNAMIC S

E‑PACE S ја збогатува внатрешноста со прекрасно изработени декоративни површини од зрнеста кожа. Напредната технологија го вклучува пакетот Connect Pro3, којшто се карактеризира со функциите Pro Services и 4G Wi-Fi хот-спот, Smart Settings, Online Media и Navigation Pro, со што ви се овозможува да ги зачувате вашите омилени места и да ги користите гестикулациите со штипнување и зумирање за едноставно истражување на мапата.

E-PACE R-Dynamic SE

Иновативна комбинација од префинетост, функционалност и напредна технологија. E‑PACE SE доаѓа со предни седишта со мемориска функција со прилагодување во 14 насоки, крајна врата со електромоторен погон и врвниот аудио систем MeridianTM.

E-PACE R-DYNAMIC HSE

Врвниот израз на E‑PACE – седишта од Windsor кожа со прилагодување во 18 насоки со мемориска функција за возачот и совозачот, систем Влегување без клуч и крајна врата со функцијата активирање со гестикулација. Интерактивниот дисплеј за возачот од 12.3” обезбедува јасна и остра графика со глатки движења.

1 Достапно само со моторите D240 и P300. 
2 Не е достапно со D150, рачна трансмисија или со 17"-ни тркала од легура. 
3 Пакетот Connect Pro содржи претплатнички услуги што можат да се продолжат по почетниот услов за којшто ве советувал вашиот продавач на Jaguar/Land Rover. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Онлајн функционалноста и Wi-Fi поврзливоста зависат од инсталација на микро SIM картичка со соодветен договор.
Сите вредности се цели на производителот и се предмет на крајно потврдување пред да се почне со производство. Забележете дека вредностите за CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од вградените тркала, а најниските вредности може да не се постигнат со стандардните тркала.