• Jaguar F‑PACE

  Најпрактичниот спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar E‑PACE

  Целосно новиот E‑PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar. Тој е уникатна комбинација на изглед, агилност и динамично возење.

 • Jaguar I‑PACE

  Претставување на првиот целосно електричен перформансен SUV на Jaguar.

 • Jaguar F‑TYPE

  Моќен, агилен и сосема посебен, F‑TYPE е вистински спортски автомобил на Jaguar.

 • Jaguar XE

  Најнапредниот, најефикасниот и најпрефинетиот спортски седан на Jaguar досега.

 • Jaguar XF

  Вистински беспрекорни перформанси, апсолутно задоволство во возењето.

 • Jaguar XJ

  Драматична комбинација на убавина, луксуз и моќност.

E‑PACE FIRST EDITION

Ексклузивниот модел First Edition од серијата E‑PACE, компактен перформансен СУВ на Jaguar, е достапен само за првата моделска година.

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km

Од 147 со автоматска трансмисија

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус (l/100km)

Од 5,6 со автоматска трансмисија

Моделот First Edition се карактеризира со уникатни дизајнерски детали вклучувајќи ја бојата Caldera Red и 20”-ните „Style 6014“ тркала од легура со двојни краци во бојата Satin Grey обработени со дијамант. Во внатрешноста, Windsor кожата во бојата Ebony со двојно порабување во контрастната боја Flame Red и брендираните метални плочки на праговите и патосници се ексклузивни за моделот First Edition.

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА Креирајте свој модел

НАДВОРЕШНОСТ

НАДВОРЕШНОСТ

Можете да изберете една од трите бои на каросеријата, Santorini Black, Yulong White и - уникатната боја за моделот First Edition - Caldera Red.

ВНАТРЕШНОСТ

ВНАТРЕШНОСТ

Windsor кожа во бојата Ebony со двојно порабување во контрастната боја Flame Red.

УНИКАТНИ ДЕТАЛИ

УНИКАТНИ ДЕТАЛИ

Ексклузивни метални плочки на праговите и патосници во стилот First Edition.

СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА E‑PACE FIRST EDITION

20"-ни „Style 6014“ тркала од легура со 6 двојни краци во бојата Satin Grey обработени со дијамант

ЛЕД фарови со светла за дневно возење со препознатлив потпис и системот Помош за автоматско долго светло на фаровите

Клуч за активирање

Предни седишта со прилагодување во 18 насоки, со греење и мемориска функција

Touch Pro 10"-ен екран, Connect Pro, пакет Smartphone и Navigation Pro. Вграден е и врвниот звучен систем MeridianTM и системот Интерактивен дисплеј за возачот

Освен со напредните системи за помош на возачот кај E‑PACE HSE, E‑PACE First Edition доаѓа и со системот Head-up дисплеј.

Креирајте свој модел
Play

СПЕЦИФИКАЦИИ НА МОТОРИТЕ

Можете да изберете еден од двата моќни Ingenium мотори — еден дизел мотор и еден бензински мотор. И двата мотори ја имаат технологијата Стоп/Старт, се карактеризираат со алуминиумска конструкција со мала тежина, пониска емисија на издувни гасови, подобра потрошувачка на гориво и беспрекорна моќност.

Погледнете ги спецификациите

КОНФИГУРАТОР

Изберете еден од трите пакети со различни спецификации, а потоа додадете ја вашата совршена комбинација од пакети, опции и додатоци.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

ОПЦИИ И JAGUAR ОПРЕМА

Персонализирајте го вашиот E‑PACE дури и повеќе додавајќи му стил, практичност и разновидност со официјалните опции и Jaguar опрема од вашиот локален продавач на Jaguar.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОПЦИИТЕ И ДОДАТОЦИТЕ