F‑TYPE SVR СО ПАКЕТОТ GRAPHIC

Суперавтомобилот за сите годишни времиња што развива максимална брзина од 322km/h сега е достапен со чудесниот пакет graphic.

ИНФОРМИРАЈТЕ МЕ РЕДОВНО
Регистрирајте се за најновите вести од Jaguar
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Jaguar
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Изберете не повеќе од три возила на Jaguar и споредете ги едно до друго
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Пронајдете продавач на Jaguar блиску до вас

Развиен во одделот Special Vehicle Operations на Jaguar, F‑TYPE SVR е најбрзиот и најмоќниот сериски произведен F‑TYPE досега. Како потврда на исклучителните перформанси, директорот на дизајн Ијан Калум ги здружи силите со SV Bespoke тимот за персонализација за да создадат уникатен, сосема нов пакет graphic - визуелен потсетник на неверојатната способност на ова возило.

КОМБИНАЦИИ ОД БОИ
БЕЛА YULONG WHITE СО ЦРВЕНА FIRENZE RED
ЦРНА SANTORINI BLACK СО ЗЛАТНА
СИВА CORRIS GREY СО СИНА ULTRA BLUE
ЦРВЕНА CALDERA RED СО ЦРНА
СИНА ULTRA BLUE СО СИВА CORRIS GREY
СРЕБРЕНА INDUS SILVER СО ЦРНА
Дизајн
НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН
Дизајнот го нагласува аеродинамичниот пакет на F‑TYPE SVR којшто ги намалува подигнувањето и отпорот на воздух. Налепниците „575“ на хаубата и праговите кажуваат дека 5.0-литарскиот V8 мотор со супер полнач има моќност од 575PS, додека карбонските жалузини на хаубата и страничните плочки ги засилуваат неговите неверојатни перформанси.
ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН
Пакетот graphic не се ограничува само на извајаната надворешност на возилото. Овој пакет ги вклучува и осветлените плочки на праговите со натпис „575“ и уникатната табла по нарачка за кокпитот којашто се вградува само во возилата со пакетот graphic.
ИСТРАЖЕТЕ ГО SVO
ИСТРАЖЕТЕ ГО SVO
Во нашите погони на SVO во Ковентри ние ги поместуваме границите на можното за едно возило - преку иновации, изработка и инженерство.
Дознајте повеќе
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Во SVO нашите клиенти можат да го стават својот личен печат на цела палета на возила во нашите луксузни простории за нарачка со висока технологија. Почнете да го дизајнирате своето возило уште денес.
Креирајте свој модел