Logo jaguar mobile

НОВИОТ F-TYPE

Моќен, агилен и сосема посебен. Вистински спортски автомобил на Jaguar.
ЗАБРЗУВАЊЕ

0-100km/h за 3,7 секунди

МАКСИМАЛНА БРЗИНА

322 km/h

Новите ЛЕД фарови ја збогатуваат надворешноста со нивната елеганција и моќност, а обновените задни ЛЕД светла го комплетираат изгледот. Во кабината, поголем комфор и стил благодарејќи на освежената внатрешност којашто ги вклучува новите тенки седишта со кои се намалува тежината и се добива поголем простор и комфор. Тука е и нашиот моќен систем за информации и забава, Touch Pro, од следната генерација што се грижи за вашата поврзливост и забава како ниеден друг систем порано. И само кај оваа моделска година, моделот F-TYPE 400 SPORT Special Edition, со своите уникатни мотор и дизајн, дава друга димензија во серијата модели на F-TYPE.

Закажете тест возење

JAGUAR МОЌНОСТ

Движечка сила кај секој F-TYPE е моќниот, високонапреден бензински мотор што развива голем вртежен момент на секаков број на вртежи на моторот.

Истражете ја технологијата на моторот

ЗВУКОТ НА БРЗИНАТА

Ништо не изгледа и не звучи како исклучителниот F-TYPE SVR.

СЛУШНЕТЕ ГО F-TYPE SVR

TOUCH PRO

Touch Pro е најнапредниот и најбрзиот систем за информации и забава што сме го создале досега – и ќе го најдете во секој F-TYPE.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА ВО АВТОМОБИЛ

F-TYPE 400 SPORT SPECIAL EDITION

Уникатна комбинација на самоуверен дизајн и исклучителна динамика што од F-TYPE 400 SPORT прави вистинско специјално издание. Неговата моќност и неговото име доаѓаат од 3.0-литарскиот V6 мотор со компресор со моќност од 400PS што се вградува само во овој модел.

ИСТРАЖЕТЕ ГО F-TYPE 400 SPORT

COUPÉ ИЛИ CONVERTIBLE

Достапни се две каросериски изведби: Coupé и Convertible. Секоја од нив има свој единствен карактер, но и двете изведби нудат возбудливи перформанси, најсовремена управливост и неспоредливо доживување за возачот.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА СЕРИЈАТА

ИСТРАЖЕТЕ ЈА СЕРИЈАТА

Дизајниран да даде право уживање во возењето, техничкото совршенство на F‑TYPE нуди пространство од можности кои ќе одговарат на барањата на секој возач и на секој пат.

F-TYPE Coupé
F-TYPE Convertible

F-TYPE COUPÉ

Возбудливи перформанси со секојдневна практичност. Вистински спортски автомобил на Jaguar.

F-TYPE CONVERTIBLE

Возбудливи перформанси со секојдневна практичност. Вистински спортски автомобил на Jaguar.